رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ | 19 Nov 2018
خانه » اخبار » کابوسی به نام نخاله ساختمانی در ایلام

معاون استاندار ایلام: جمع آوری نخاله های ساختمانی باید مدیریت شود

کابوسی به نام نخاله ساختمانی در ایلام

تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از ایرنا، شاپور پولادی عصر دوشنبه در نشست کمیسیون ایمنی راه های استان اظهار کرد: تداوم تخلیه این پسماندها در اطراف شهر و مکان های غیرمجاز مانند زمین ها، رودخانه ها و حاشیه باغ های اطراف شهر بطور یقین زیان های جدی به محیط زیست وارد می کند و پیامدهای منفی آن در آینده نه چندان دور گریبان همه ساکنان از جمله خود افراد خاطی را می گیرد.
وی افزود: تخلیه ضایعه های ساختمانی در اطراف شهر علاوه بر اینکه چهره شهر را مخدوش و نازیبا می کند، در استان ایلام به خاطر ویژگی های خاص خود چون حضور زائران اربعین حسینی از سراسر کشور به این استان خاطره و تصویر ناپسندی در اذهان میهمانان را باقی می گذارد.
معاون استاندار ایلام یادآور شد: در این راستا ضروری است شهرداری ایلام جهت مدیریت و ساماندهی نخاله های ساختمانی در اطرف شهر و مکان های غیر مجاز، اقدام به دایر کردن ستاد ساماندهی ضایعات و نخاله های ساختمانی کرده و با قرار دادن یک ایستگاه باسکول از تخلیه نخاله های ساختمانی در محل تعیین شده اطمینان حاصل کند.
پولادی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از وضعیت سرعت گیرهای غیراستاندارد در سطح استان خواستار رفع این مشکل شد و گفت: شهرداری های استان روی استاندارد سازی سرعت گیرها و نصب علائم ایمنی دقت لازم را داشته باشند.
وی همچنین خواستار جمع آوری دکه های غیر استاندارد و بهداشتی بلوار خلیج فارس(روبروی پارک کوثر) شهر ایلام شد و از شهرداری ایلام خواست تا با حکم مراجع قضایی نسبت به جمع آوری این دکه ها اقدام نماید.
معاون استاندار ایلام اضافه کرد: در این خصوص می توان با شناسایی نقاط مورد نظر برای ایجاد بازارچه های مختلف با معماری خاص و زیبا در راستای توسعه گردشگری استان گام برداشت.
در این نشست سایر اعضا هر کدام به بحث و تبادل نظر در حوزه کاری خود پرداختند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.