رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ | 22 May 2019
خانه » اخبار » ریزگردها دید افقی در مهران را هفت هزار متر کاهش داد
ریزگردها دید افقی در مهران را هفت هزار متر کاهش داد

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان از ایلام، با ورود یک توده جدید گرد و خاک و ریزگردها به آسمان شهرستان مرزی مهران، میزان دید افقی در این شهرستان مرزی به هفت هزار متر کاهش یافت.
ریزگردها دید افقی در مهران را هفت هزار متر کاهش داد
رئیس هواشناسی مهران گفت: میزان دید افقی در این شهرستان اکنون به هفت هزار متر رسیده که سه هزار متر از وضعیت دید در هوای استاندارد و سالم کمتر است و این نشان از آلودگی هوا در این منطقه مرزی دارد.
علی محمدیان شامگاه دوشنبه با اشاره به افزایش سرعت باد در کشور عراق و انتقال گرد و خاک به سمت مرزهای کشورمان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود ریزگردها تا روز سه شنبه در آسمان مهران باقی بماند.
وی افزود: هم اکنون دمای هوای این شهر مرزی ۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر است که این دما نسبت به دمای هوای سایر شهرهای استان ایلام بیشتر است.
ساکنان شهرستان گرمسیری مهران با توجه به هم مرز بودن با کشور عراق بیش از سایر مناطق استان ایلام با پدیده ریزگردهای عربی و گرد و خاک رو برو هستند و این معضل مشکلات متعدد برای آنان ایجاد کرده است.
شهرستان گرمسیری مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام و در مسیر ایلام – دهلران واقع شده و از غرب با کشور عراق هم مرز است.
بر اساس پیش بینی های هواشناسی این ریزگردها با میزان غلظت رقیق تا متوسط تا اواسط هفته جاری همچنان هوای استان ایلام را تحت تاثیر قرار داده و غبار آلود می کند.
از ابتدای سال جاری تاکنون ایلام شاهد ۱۲ روز آلودگی ناشی از گرد و غبار و ریزگردهای عربی است که از سمت بیابان های عراق و سوریه وارد آسمان کشورمان به ویژه استان های مرزی همچون ایلام، خوزستان و کرمانشاه می شود.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

قاضی‌پور(ارومیه) و قسیم عثمانی(بوکان) برای چهارمین دوره متوالی می‌آیند

شورای نگهبان محدودیت ۳ دوره نمایندگی را رد کرد به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان جلسات شورای نگهبان برای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی عصرروز پنج شنبه پایان یافت. شورای نگهبان در نهایت به طرح اصلاح قانون انتخابات ایراداتی گرفت و قرار است جمع بندی شورا در این زمینه تا روز شنبه هفته […]

زبان تالشی و خویشاوندی آن با زبان کردی

یکی از برجسته‌ترین و مهمترین ویژگیهای تمدن ایرانی ـ اسلامی، پویایی و زایایی و سیرِ رو به رشد و تکامل آن است که این خصیصه ذاتی، از ساختار و نحوه شکل‌گیری این اَبُرمجموعه فرهنگی نشأت می گیرد. این ساختار، متشکل است از زیرمجموعه‌های فرهنگیِ اقوام ایرانی که در سیری درازآهنگ، با تکیه بر انتخابی آگاهانه […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.