رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

سه شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷ | 23 Oct 2018
خانه » اخبار » ریزگردها دید افقی در مهران را هفت هزار متر کاهش داد
ریزگردها دید افقی در مهران را هفت هزار متر کاهش داد

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان از ایلام، با ورود یک توده جدید گرد و خاک و ریزگردها به آسمان شهرستان مرزی مهران، میزان دید افقی در این شهرستان مرزی به هفت هزار متر کاهش یافت.
ریزگردها دید افقی در مهران را هفت هزار متر کاهش داد
رئیس هواشناسی مهران گفت: میزان دید افقی در این شهرستان اکنون به هفت هزار متر رسیده که سه هزار متر از وضعیت دید در هوای استاندارد و سالم کمتر است و این نشان از آلودگی هوا در این منطقه مرزی دارد.
علی محمدیان شامگاه دوشنبه با اشاره به افزایش سرعت باد در کشور عراق و انتقال گرد و خاک به سمت مرزهای کشورمان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود ریزگردها تا روز سه شنبه در آسمان مهران باقی بماند.
وی افزود: هم اکنون دمای هوای این شهر مرزی ۴۰ درجه سانتیگراد بالای صفر است که این دما نسبت به دمای هوای سایر شهرهای استان ایلام بیشتر است.
ساکنان شهرستان گرمسیری مهران با توجه به هم مرز بودن با کشور عراق بیش از سایر مناطق استان ایلام با پدیده ریزگردهای عربی و گرد و خاک رو برو هستند و این معضل مشکلات متعدد برای آنان ایجاد کرده است.
شهرستان گرمسیری مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام و در مسیر ایلام – دهلران واقع شده و از غرب با کشور عراق هم مرز است.
بر اساس پیش بینی های هواشناسی این ریزگردها با میزان غلظت رقیق تا متوسط تا اواسط هفته جاری همچنان هوای استان ایلام را تحت تاثیر قرار داده و غبار آلود می کند.
از ابتدای سال جاری تاکنون ایلام شاهد ۱۲ روز آلودگی ناشی از گرد و غبار و ریزگردهای عربی است که از سمت بیابان های عراق و سوریه وارد آسمان کشورمان به ویژه استان های مرزی همچون ایلام، خوزستان و کرمانشاه می شود.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
عشایر کرمانشاه در خطر ورشکستگی

ریگا کوردستان سرویس اقتصادی   بهزاد خالوندی ریگا کوردستان به نقل از مجله اقتصادی کانی؛ عشایر این روزها با یک بحران جدی روبرو هستند. فصل فروش دام فرارسیده ولی پیدا کردن یک خریدار مناسب برای گوسفندان پرواری بسیار دشوار است. در سالیان گذشته در این فصل با توجه به تولید مازاد ۱۰ هزار تنی گوشت […]

پس از چهار سال از سرنوشت ٣١٠٢ ایزدی اسیر خبری در دست نیست

ریگا کوردستان – سرویس حقوق بشر به گزارش ریگا کوردستان و بر اساس آمار نهادهای حکومت اقلیم کردستان از سرنوشت ۴٨ درصد ایزدی‌هایی که حین حمله داعش به شنگال از سوی این گروهک تبهکار ربوده شدند خبری از آنها تا کنون در دست نیست بنابر آمار رسمی سازمان‌های حکومت اقلیم پس از حمله داعش در […]

نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل پ.ک.ک در سوریه است

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: نقشه راه منبج مدلی برای تمام مناطق تحت کنترل شاخه نظامی پ.ک.ک در سوریه موسوم به YPG است.

مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.