رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ | 17 Nov 2018
خانه » اخبار » آزادی ۲ هزار و ۳۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد
آزادی ۲ هزار و ۳۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد

مدیرکل زندانهای استان کُردستان با اشاره به اینکه ۱۸۵ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان کُردستان بسر می‌برند، گفت: جشن گلریزان امسال در سنندج ۱۶ رمضان، مصادف با دوم تیر برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از سنندج، اسدالله گرجی‌زاده، مردم و خیرّین را حامیان اصلی این ستاد مردمی دانست و بیان کرد: متأسفانه در حال حاضر تعدادی از افراد بدلیل ارتکاب غیر عمد فعلی که قانونگذار آن را جرم دانسته و برای آن مجازات در نظر گرفته، در زندان به سر می‌برند که برای آزادسازی آنان ۱۰ میلیارد تومان نیاز است.
وی، تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در این استان را ۱۸۵ نفر اعلام کرد و گفت:
هدف ستاد دیه در جشن گولریزان کمک به آزادسازی افراد مستحق در زندان است.
وی جرائم غیرعمد را مهریه، نفقه، جرائم مالی بجز کلاه برداری، تصادف منجر به جرح، دیه غیرعمد، حوادث کارگاهی و… ذکر کرد و افزود: زندانیان جرائم غیرعمد و بالاخص خانواده‌های آنان در معرض آسیب‌های اجتماعی فراوانی به سر می‌برند و چنانچه اینگونه افراد آسیب‌پذیر مورد حمایت واقع نشوند، شاهد گسترش آسیبهای فراوانی در سطح جامعه خواهیم بود.
مدیرکل زندانهای کُردستان، اظهار داشت: در طول ۱۵ سال اخیر ۲ هزار و ۳۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد توسط مردم نوعدوست کُردستان آزاد شده اند.
وی کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در سطح استان را بعنوان یک فرهنگ نام برد و گفت: اعضای هیئت مدیره ستاد دیه همگی از چهره‌های خوشنام، معتمدین شهر، خیرّین و هنرمندان هستند و این عامل بسیار مهمی در ایجاد انگیزه و اعتماد بین مردم است.
جشن گلریزان، همزمان با ماه پرخیر و برکت رمضان، و با هدف کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در سراسر کشور برگزار می‌شود.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
مصاحبه آرشیو
یک پژوهشگر کرمانشاهی: منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم

یک پژوهشگر کرمانشاهی:
منابع طبیعی موجود به سرعت درحال اتمام هستند/ نیازمند بازنگری در فرهنگ کار هستیم.

«گل انار» ارژنگ

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی مرادی، خلیلی، افضلی و نظری کرمانشاهی بررسی کردند «گل انار» ارژنگ سحر رنجبر: می‌گویند شاعر دیکتاتور هم هست. اما فقط در شعر خودش این ویژگی را دارد. در واقع چنانچه فاقد این ویژگی باشد نمی‌تواند بر کلماتش تسلط یابد و کسی که کلماتش از او فرمان‌برداری نکنند شاعر نیست. شعر […]

وقتی که محدودیت ها به تو می بازند

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی (مصاحبه اختصاصی با صدیقه گراوند دختر ورزشکار کورد و نایب قهرمان کاراته آسیا) ‎سئوال: خودتان را کامل معرفی کنید؟ چند سالتان است، ورزش را از کجا شروع کردید؟ چه شد که سراغ ورزش رفتید؟ ‎جواب: من صدیقه گراوند هستم متولد ١٣۶٨، چون خیلی ورزش را دوست داشتم در سن ١۵ سالگی […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.