رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

پنج شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸ | 27 Jun 2019
خانه » اخبار » شهرستان دالاهو در مسیر توسعه گام برمی دارد

با اتمام پروژه های بزرگ وضعیت اقتصادی دالاهو متحول می شود

شهرستان دالاهو در مسیر توسعه گام برمی دارد

استاندار کرمانشاه گفت: طرح ها و پروژه های عمرانی و اقتصادی خوبی در حوزه های مختلف در دالاهو در حال اجراست که اقتصاد این شهرستان را متحول خواهد کرد.

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری ریگا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ دکتر رازانی غروب روز دوشنبه در کمیته برنامه ریزی دالاهو که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد؛ با انتقاد از عدم انعکاس مطلوب خدمات نظام جمهوری اسلامی به مردم اظهار کرد: کارها و خدمات بزرگ و ارزشمندی توسط نظام جمهوری اسلامی به مردم دالاهو ارایه شده که باید آن ها را بازگو کنیم.

وی ادامه داد: دو سد مهم آزادی و زمکان در منطقه احداث شده اند که در هر کدام از آن ها بیش از صد میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و این دو سد ساخته شده، صدها هکتار از اراضی و باغات را آبیاری کرده و کشاورزی منطقه را متحول خواهند کرد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: بزرگراه کربلا از کنار شهر کرند می گذرد و همچنین راه آهن کرمانشاه به قصرشیرین نیز از این ناحیه می گذرد و در این شهر ایستگاه راه آهن احداث می شود.

این مدیر ارشد خاطرنشان کرد: تمامی این اتفاقات دلگرم کننده باعث می شود شاهد تحولات خوشایندی در روند توسعه منطقه باشیم.

دکتر رازانی با ذکر این نکته که در مقایسه با ده سال پیش کارهای بسیار مهمی در شهرستان دالاهو صورت گرفته است در ادامه افزود: از سال های گذشته مجموعه اقدامات گسترده ای برای توسعه شهرستان دالاهو شروع شده که این روند هیچگاه قطع نشده و همچنان در حال انجام است. البته با توجه به استعدادها و ظرفیت های موجود این منطقه استحقاق بسیار بیشتری نیز دارد.

وی افزود: سفرهای استانی می تواند خدمات ارایه شده را منسجم تر کرده و با شناسایی نقاط مورد غفلت واقع شده، کمک کند تصمیمات بهتری برای امورات این مناطق گرفته شود.

این مدیر ارشد ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تیم مدیریتی استان تلاش دارد با توجه به استعدادها، قابلیت ها و نیازها برنامه ای چند ساله را برای هر شهرستان تدوین کند تا مدیران اجرایی براساس یک نقشه راه مشخص کارها و فعالیت های محوله را دنبال کنند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: سفرهای استانی طبق روال گذشته همچنان به شکل منظم در حال انجام است و سفر سه شهرستان باقی مانده نیز در ماه مبارک رمضان انجام می شود.

دکتر رازانی با اشاره به اینکه روند تدوین برنامه های توسعه از هفته آینده آغاز می شود اظهار کرد: پس از بحث و بررسی های کارشناسانه نسخه توسعه تمام شهرستان ها تا پایان رمضان تهیه شده و در سفر رئیس جمهور به ایشان ارایه می شود.

تبدیل شدن دالاهو به شهرستان فرصتی برای توسعه بیشتر

استاندار کرمانشاه تبدیل شدن دالاهو به شهرستان را فرصتی برای توسعه بیشتر عنوان کرد و گفت: با این کار سالانه اعتبار مشخصی برای دالاهو در نظر گرفته می شود که تشخیص نحوه مصرف آن بر عهده مسئولین شهرستان است.

این مدیر ارشد اجرایی تصریح کرد: فرماندار در مقایسه با بخشدار از اختیارات بسیار بیشتری برای پیگیری امورات از طریق ارتباط با مدیران ارشد استان و روسای ادارات برخورداراست که این امر به تسریع در روند توسه منطقه کمک می کند.

مدیران ادارات و سازمان ها ملزم به حضور در شهرستان ها

وی با تاکید بر لزوم حضور مدیران ادارات و سازمان های در شهرستان ها اظهار کرد: مدیریت ارشد استان قصد دارد که ۳ بار در سال در هر شهرستان حضور پیدا کرده و از نزدیک به بررسی مشکلات و مسایل موجود بپردازد. مدیران سازان ها نیز باید علاوه بر همراهی در این نشست ها، حداقل دو بار دیگر نیز به شکل مستقل در شهرستان ها حضور یافته و از نزدیک به بررسی موضوعات بپردازند.

دکتر رازانی خاطرنشان کرد: اگر فرمانداران گزارشی در زمینه بی اعتنایی مدیران به مشکلات شهرستان ها ارایه کنند با جدیت پیگیری می شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به قابلیت های ممتاز گردشگری منطقه اظهار کرد: تفرجگاه ریجاب به دلیل برخورداری از پتانسیل های ممتاز گردشگری و کشاورزی باید مورد توجه جدی قرار گیرد و در همین راستا طرح ترمیم و تعریض راه ارتباطی آن نیز اجرایی شود.

استاندار کرمانشاه همچنین با تاکید بر تسریع در روند احداث قطعات باقی مانده بزرگراه کربلا اظهار کرد: بر اساس برنامه ارایه شده توسط اداره کل مسکن و شهرسازی استان یک قطعه از این بزرگراه در مسیر اسلام آباد به کرند به طول هشت و نیم کیلومتر تا پایان آبانماه به بهره برداری می رسد. همچنین کمربندی شهر نیز پس از برطرف شدن برخی مشکلات اجرایی زیر بار ترافیکی خواهد شد.

تلاش گسترده برای مبارزه با شیوع تب مالت

این مدیر ارشد وضعیت ابتلا به تب مالت را نگران کننده دانست و گفت: این بیماری علاوه بر آسیب هایی که سلامتی هم استانی های عزیز وارد می کند آسیب های اقتصادی بسیاری نیز در پی دارد.

وی تاکید کرد: طرح کنترل بیماری تب مالت باید به ویژه در شهرستان دالاهو باید هرچه سریعتر اجرایی شود.

استاندار کرمانشاه بعد از ظهر دیروز در قالب یک سفر کاری به شهرستان دالاهو وارد شد و به بازدید از طرح ها و پروژه های این شهرستان پرداخت.

دکتر رازانی در ابتدای این سفر به بازدید از گاوداری ۴۰۰ راسی روستای کلینه پایدار پرداخت و از نزدیک در جریان وضعیت این طرح قرار گرفت. در ادامه این مدیر ارشد در مراسم کلنگ زنی مرکز بهداشت روستای زاوله حضور یافت.

بازدید از سدهای زمکان و آزادی و بررسی روند اجرای آن ها و وضعیت انتقال آب به صدها هکتار از باغات و اراضی پایین دست از دیگر برنامه های مهم استاندار کرمانشاه بود.

دکتر رازانی همچنین از روند اجرای قطعات پروژه احداث بزرگ راه کربلا در مسیر اسلام آباد به کرند نیز بازدید کرد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

قاضی‌پور(ارومیه) و قسیم عثمانی(بوکان) برای چهارمین دوره متوالی می‌آیند

شورای نگهبان محدودیت ۳ دوره نمایندگی را رد کرد به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان جلسات شورای نگهبان برای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی عصرروز پنج شنبه پایان یافت. شورای نگهبان در نهایت به طرح اصلاح قانون انتخابات ایراداتی گرفت و قرار است جمع بندی شورا در این زمینه تا روز شنبه هفته […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.