رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | 18 Jan 2020
خانه » اخبار » تعداد فوتی های حوادث رانندگی در استان ایلام ۳۸ درصد کاهش یافت
تعداد فوتی های حوادث رانندگی در استان ایلام ۳۸ درصد کاهش یافت

مجروحان حوادث رانندگی منجر به جرح در استان ایلام در 2 ماه ابتدایی سال گذشته 247 نفر بودند که در سال جاری با پنج درصد افزایش به 259 نفر رسیده است.

تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از ایلام فرمانده پلیس راه ایلام در مصاحبه ای اختصاصی با ریگا کوردستان گفت: تعداد فوتی های حوادث رانندگی در این استان طی ۲ ماه (فروردین و اردیبهشت) سال جاری ۳۸ درصد کاهش یافته است.

سرهنگ محسن ناصری در ادامه افزود: در مجموع ۱۲ فقره حادثه رانندگی منجر به فوت در جاده های ارتباطی برون شهری این استان در این مدت روی داد در حالیکه این تعداد در مدت مشابه پارسال ۱۵ مورد بود که ۲۰ درصد کاهش را نشان می دهد.
همچنین در مدت یاد شده ۱۶ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با ۲۶ نفر مدت مشابه سال گذشته، ۳۸ درصد کمتر است.
فرمانده پلیس راه ایلام یادآور شد: تعداد حوادث رانندگی منجر به جرح نیز در ماه های فروردین و اردیبهشت ۹۴ در این استان ۱۴۲ مورد بود که امسال و در دوره مشابه با افزایش هفت درصدی به ۱۵۲ مورد رسید.
سرهنگ ناصری تاکید کرد: مجروحان حوادث رانندگی منجر به جرح در استان در ۲ ماه ابتدایی سال گذشته ۲۴۷ نفر بودند که در سال جاری با پمج درصد افزایش به ۲۵۹ نفر رسیده است.
وی مهمترین عامل در کاهش حوادث رانندگی در استان را رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان و حضور پررنگ پلیس در جاده های ارتباطی اعلام کرد.
وی گفت: در صورت همراهی نکردن رانندگان و رعایت نکردن قوانین و مقررات از سوی آنان هیچ طرحی قابلیت اجرایی شدن ندارد و امیدواریم در سایه این همکاری در سایر ایام سال نیز شاهد کاهش حوادث رانندگی در کشور و به تبع در این استان باشیم.
رئیس پلیس راه ایلام با اشاره به بکارگیری دوربین های کنترل سرعت در جاده های ارتباطی این استان اضافه کرد: نصب این دوربین ها به کمک پلیس آمد و با ثبت سرعت خودروها به صورت مقطعی و نه لحظه ای و بیان هشدارهای لازم به رانندگان شاهد کاهش سرعت و در نتیجه آن کمتر شدن حوادث رانندگی بودیم

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.