رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | 06 Dec 2019
خانه » اخبار » مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان: ۳۰ درصد آتش سوزیها از کشور عراق وارد می شود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان: ۳۰ درصد آتش سوزیها از کشور عراق وارد می شود

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست کردستان، امروز در نشست ستاد بحران استان با حضور مدیران دستگاه های مختلف افزود: روز گذشته هوای استان کردستان به 7 برابر حد مجاز و در ساعاتی به حد خطرناک رسید.

تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از سنندج ،عبدالوحید ریاضی فر، همچنین از نصب دستگاه آنالیزور هوا تا پایان سالجاری در شهرستانهای بانه، قروه و مریوان خبر داد.
آتش سوزی در مناطق حفاظت شده استان موضوع دیگری بود که مدیر کل حفاظت محیط زیست به آن پرداخت و گفت: در سال گذشته ۲۶۷ هکتار از مناطق حفاظت شده استان دچار حریق شد که منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با آتش سوزی ۱۷۵هکتار بیشترین میزان آتش سوزی را به خود اختصاص دادند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان هم با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۸ و نیم هکتار از عرصه های منابع طبیعی و جنگلهای استان دچار حریق شده است، خواستار آموزش نیروهای مردمی در بحث اطفای حریق و ورود به موقع به محل آتش سوزی شد.
پیمان بابا پیری، همچنین ۳۰ درصد آتش سوزیهای استان را ناشی از ورود آتش از کشور عراق دانست.
فخری، شهردار سنندج هم در این نشست با بیان اینکه مردم شهر سنندج حساسیت زیادی بر روی کوه آبیدر دارند، گفت: در سالجاری ۷۳ مورد آتش سوزی در شهر سنندج اتفاق افتاده است که باید با فرهنگ سازی مانع از آتش زدن مراتع و جنگلها شد.
آرتیکاس اقبال، مدیر کل ستاد بحران استانداری استان هم در این نشست  از آغاز آموزش دهیاران، شوراهای استان در بحث اطفای حریق خبر داد و گفت: ساماندهی و آموزش نیروهای امدادی مردمی برای اطفای حریق در دستور کار این ستاد قرار دارد.
امیر قادری، معاون عمرانی استاندار کردستان هم در این نشست با بیان اینکه پایگاه امنیت اطفای حریق به صورت فصلی باید فعال شود از ضرورت تهیه  و تدوین نقشه های بحرانی حریق در استان خبر داد.
در پایان این نشست، استاندار کردستان در جمع بندی مطالب ارائه شده در نشست، گفت: باید با فرهنگ سازی و نصب تابلوهای هشدار دهنده از میزان آتش سوزیهای منابع طبیعی کاست.
زاهدی در مورد وضعیت آلودگی هوای استان هم گفت: امیدواریم که موضوع آلودگی هوا در مذاکرات مشترک رئیس سازمان محیط زیست کشور که در کنیا انجام شد به نتیجه برسد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.