رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ | 16 Apr 2021
خانه » اخبار » مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان: ۳۰ درصد آتش سوزیها از کشور عراق وارد می شود
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان: ۳۰ درصد آتش سوزیها از کشور عراق وارد می شود

مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست کردستان، امروز در نشست ستاد بحران استان با حضور مدیران دستگاه های مختلف افزود: روز گذشته هوای استان کردستان به 7 برابر حد مجاز و در ساعاتی به حد خطرناک رسید.

تاریخ انتشار : 19 ژوئن 2016

به گزارش ریگا کوردستان از سنندج ،عبدالوحید ریاضی فر، همچنین از نصب دستگاه آنالیزور هوا تا پایان سالجاری در شهرستانهای بانه، قروه و مریوان خبر داد.
آتش سوزی در مناطق حفاظت شده استان موضوع دیگری بود که مدیر کل حفاظت محیط زیست به آن پرداخت و گفت: در سال گذشته ۲۶۷ هکتار از مناطق حفاظت شده استان دچار حریق شد که منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با آتش سوزی ۱۷۵هکتار بیشترین میزان آتش سوزی را به خود اختصاص دادند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان هم با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون ۸ و نیم هکتار از عرصه های منابع طبیعی و جنگلهای استان دچار حریق شده است، خواستار آموزش نیروهای مردمی در بحث اطفای حریق و ورود به موقع به محل آتش سوزی شد.
پیمان بابا پیری، همچنین ۳۰ درصد آتش سوزیهای استان را ناشی از ورود آتش از کشور عراق دانست.
فخری، شهردار سنندج هم در این نشست با بیان اینکه مردم شهر سنندج حساسیت زیادی بر روی کوه آبیدر دارند، گفت: در سالجاری ۷۳ مورد آتش سوزی در شهر سنندج اتفاق افتاده است که باید با فرهنگ سازی مانع از آتش زدن مراتع و جنگلها شد.
آرتیکاس اقبال، مدیر کل ستاد بحران استانداری استان هم در این نشست  از آغاز آموزش دهیاران، شوراهای استان در بحث اطفای حریق خبر داد و گفت: ساماندهی و آموزش نیروهای امدادی مردمی برای اطفای حریق در دستور کار این ستاد قرار دارد.
امیر قادری، معاون عمرانی استاندار کردستان هم در این نشست با بیان اینکه پایگاه امنیت اطفای حریق به صورت فصلی باید فعال شود از ضرورت تهیه  و تدوین نقشه های بحرانی حریق در استان خبر داد.
در پایان این نشست، استاندار کردستان در جمع بندی مطالب ارائه شده در نشست، گفت: باید با فرهنگ سازی و نصب تابلوهای هشدار دهنده از میزان آتش سوزیهای منابع طبیعی کاست.
زاهدی در مورد وضعیت آلودگی هوای استان هم گفت: امیدواریم که موضوع آلودگی هوا در مذاکرات مشترک رئیس سازمان محیط زیست کشور که در کنیا انجام شد به نتیجه برسد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
رودخانه راوند در اسلام آباد غرب قتلگاه ماهیان

مرگ آبزیان رودخانه راوند اسلام ابادغرب در چند روز گذشته نگرانی اهالی این منطقه را به همراه داشته است، اتفاقی که هنوز محیط زیست نتوانسته جواب قانع کننده‌ای برای آن داشته باشد. به گزارش ریگا کوردستان  به گفته‌ی اهالی روستای لٌر در حاشیه رودخانه‌ی راوند سالهاست که این محدوده در اواخر پاییز بوی مرگ می گیرد و […]

سردرگمی وبلاتکلیفی مردم نسبت به امهال وامها

بعد از زلزله و اتمام امهال دو ساله وامها مسئولین وعده امهال یکساله و بعد از آن امهال ۶ ماهه وام را دادند و دوباره با وعده امهال ماههای اسفند ،فروردین و اردیبهشت دل مردم بینوا را شاد کردند. اما غافل از آن که فقط وعده وعید بود. امروز از طرف بانک ملی شهر باینگان […]

ابتلای ۱۴ مورد دیگر بە کووید۱۹در اقلیم کردستان

ریگا کوردستان بر اساس اطلاعیەی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین وزارت بهداشت اقلیم کردستان، نتیجه‌ی آزمایش کرونای  ۹ زن، ۴ مرد و ۱ کودک  در محلەهای “سیداوه”، “روشنبیری”، “پیشمرگه”، “زین‌سیتی” و ” ماموستایان” مثبت اعلام‌شده است. در این اطلاعیەی وزارت بهداشت اقلیم کردستان همچون اطلاعیەهای قبلی اعلام‌شده است کە اکثریت مبتلایان بە ویروس کرونا در اربیل […]

مصاحبه آرشیو
مهار و مدیریت آتش در فصل گرما فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است

مدیرکل بحران استانداری می گوید؛ علی رغم وجود هماهنگی‌های مطلوب بین دستگاه‌های اجرایی، آمادگی و مدیریت فرمانداران، تقویت و افزایش تجهیزات اطفای حریق کماکان مهار و مدیریت آتش سوزی‌های احتمالی در فصل گرما به ویژه در مراتع و جنگل‌ها را فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است.

سخنگوی نیروهای ائتلاف: به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، از کاهش نیروهایشان در عراق خبر داد و اعلام کرد؛ تعداد بیش از ١٠٠٠ سرباز را کاهش داده‌اند ولی همچنان به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد . ریگا کوردستان؛ مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به کردستان ٢۴، گفت؛ پس از پیروزی نیروهای عراق بر داعش، ائتلاف بین‌المللی […]

افسار گسختگی شیوع کرونا در کردستان

ریگا کوردستان، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه از ۸۹۵ نمونه گرفته شده تا امروز ۱۱ فروردین در استان، نتیجه تست ۴۲۵ نفر مثبت و ۴۱۵ مورد منفی است، گفت:  موارد مثبت به تفکیک شهرستان  های استان شامل  سقز۱۳۸، بانه۸۱،سنندج۹۳، کامیاران۱۳، قروه ۳۴، مریوان ۱۳،دیواندره ۱۸،بیجار ۲۳،دهگلان۹، سرواباد ۳ […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.