رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ | 13 Dec 2019
خانه » اخبار » صاحبان خودروهای خسارت دیده از سیل پارسال در ایلام برای تکمیل پرونده اقدام کنند
صاحبان خودروهای خسارت دیده از سیل پارسال در ایلام برای تکمیل پرونده اقدام کنند

مدیرکل بحران ایلام از صاحبان خودروهایی که در جریان سیل سال گذشته در این استان دچار خسارت شده و پلیس راهنمایی و رانندگی موراد خسارت را تایید کرده است، خواست برای تکمیل پرونده اقدام کنند.

تاریخ انتشار : ۱ تیر ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از ایلام،احمد کرمی مدیرکل بحران ایلام از صاحبان خودروهایی که در جریان سیل سال گذشته در این استان دچار خسارت شده و پلیس راهنمایی و رانندگی موراد خسارت را تایید کرده است، خواست برای تکمیل پرونده اقدام کنند.
صاحبان خودروهای خسارت دیده از سیل پارسال برای تکمیل پرونده اقدام کنند
به گزارش ایرنا، احمد کرمی روز سه شنبه در نشست بررسی آخرین وضعیت سیل آبان ماه سال گذشته در این استان اظهار کرد: آن دسته از مالکان خودروهای خسارت دیده که تاکنون برای تکمیل پرونده اقدام نکرده اند یک هفته فرصت دارند مدارک مورد نیاز را آماده و ارائه دهند.
وی افزود: دارندگان پرونده های ناقص و یا دارای ابهام مربوط به خودروهای خسارت دیده از سیل باید در مدت یک هفته به اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مراجعه کنند تا پس از سیر مراحل قانونی، برای دریافت خسارت به بانک های عامل معرفی شوند.
کرمی تاکید کرد: تاکنون علاوه بر باشگاه های ورزشی خسارت دیده از سیل تعدادی از واحدهای مسکونی زیان دیده نیز به بانک های عامل برای دریافت خسارت معرفی شده و تسهیلات دریافت کرده اند البته برخی از این واحدها نیز در حال معرفی به بانک هستند.
وی به موضوع خسارت بازاریان شهر ایلام در جریان سیل آبان پارسال اشاره کرد و گفت: پرونده این قشر توسط اتاق اصناف تکمیل و به سازمان صنعت، معدن و تجارت ارسال شده و این سازمان باید حداکثر تا اوایل هفته آینده این پرونده ها را به بنیاد مسکن ارجاع دهد.
مدیرکل بحران استان ایلام یادآور شد: هر چند برخی از این بازاریان خسارت های سنگین و کلانی متحمل شدند اما تسهیلات به این گروه تا سقف و تعرفه تعیین شده امکان پذیر است.
کرمی اضافه کرد: پس از سیل آبان سال گذشته بیش از ۵۰۰ فقره پرونده مربوط به خسارت خودروها در این استان تشکیل شد که ۲۰۰ پرونده به بانک معرفی شد ولی ۱۹۸ پرونده دارای ابهام است که باید مالکان برای رفع ابهام اقدام کنند.
وی افزود: در بخش واحدهای مسکونی حدود ۲۲ هزار نفر اقدام به تشکیل پرونده کردند که تاکنون ۱۰ هزار نفر پس از مراحل قانونی و تایید و بررسی ها برای دریافت تسهیلات در نظر گرفته شده به بانک های عامل معرفی شده اند.
به گفته کرمی، در بخش بازار و اصناف نیز ۷۵۱ فقره پرونده تشکیل شد که هنوز هیچ کدام از این پرونده ها برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی نشده اند ولی با تکمیل نهایی بتدریج و در آینده نزدیک به بانک ها معرفی می شوند.
در جریان سیل سال گذشته هیات دولت با بررسی خسارت های سیل استان ایلام مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت ها تصویب کرد که ۳۰۰ میلیارد ریال آن هنوز ابلاغ نشده است.
وقوع سیل در آبان ماه سال گذشته در این استان به ویژه در شهر ایلام، بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال خسارت به تاسیسات زیربنایی، زیرساخت ها، ۲۰ هزار واحد مسکونی، تجاری و صنعتی و یک هزار دستگاه خودرو وارد کرد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.