رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | 17 Feb 2020
خانه » اخبار » پاکسازی مزارع غلات از آفت سن در بانه
پاکسازی مزارع غلات از آفت سن در بانه

مدیر جهاد کشاورزی بانه گفت: امسال در بیش از 3 هزار و 45 هکتار از مزارع غلات بانه با آفت سن مبارزه شده است، بطوریکه تاکنون 80 درصد از مزارع گندم و جو این شهرستان از آفت سن پاکسازی شده است.

تاریخ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۵

به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان، جعفر قادرزاده گفت: برای سمپاشی مزارع گندم و جو در سطح ۳ هزار و ۴۵ هکتار، هزار و ۵۲۳ لیترسم دسیس استفاده شده است.
وی، اظهار کرد: سمپاشی مزارع گندم و جو بانه، از ۱۹ فروردین آغاز شده و تا پایان خرداد ادامه داشته است.
قادرزاده با اشاره به اینکه این سمپاشی ۹۵ درصد از آفت سن در سطح مزارع بانه را از بین می برد، گفت: برای سمپاشی این میزان مزارع گندم و جو، مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی جهاد کشاورزی بانه هزینه شده است.
جعفر زاده افزود: سال گذشته ۶ هزار و ۵۰۰ تُن گندم و هزار و ۵۰۰ تُن جو در سطح مزارع بانه برداشت شد و پیش بینی می شود امسال ۷ هزار تُن گندم و هزار و ۵۰۰ تُن جو برداشت شود.
۵ مرکز خرید گندم و جو به ظرفیت ۳ هزار و ۵۰۰ تُن در بانه فعالیت می کنند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.