رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ | 24 Jan 2020
خانه » اخبار » رئیس‌کل دادگستری کوردستان: افزایش حجم پرونده‌های قضایی در دادگستری کوردستان به نسبت کشور
رئیس‌کل دادگستری کوردستان: افزایش حجم پرونده‌های قضایی در دادگستری کوردستان به نسبت کشور

سال گذشته بیش از 237 هزار پرونده در دادگستری استان تشکیل شده است که بیشترین آن به جرائم مواد مخدر است.

تاریخ انتشار : ۴ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی

 

مدیر کل دادگستری استان کُردستان، ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار کرد: بی‌توجهی به شئونات ماه مبارک رمضان، گناه بسیار بزرگی است که در شأن مسلمانان نیست.
علی‌اکبر گروسی از مختومه‌ شدن ۲۳۰ هزار و ۵۲۵ پرونده در سال گذشته در دستگاه قضایی استان خبر داد و گفت: ۲۳۷ هزار و ۵۴۳ پرونده نیز پارسال به دادگستری استان وارد شده است.
به گفته وی، آمار پرونده‌های مختومه در سال ۹۴ نسبت به ۹۳ افزایش قابل توجهی داشته و این در حالی است که در بحث نیروی انسانی و امکانات هیچ تغییر و افزایشی نداشته‌ایم.
علی‌اکبر گروسی به وجود بیش از ۱۵ میلیون پرونده در قوه قضائیه در سطح کشور خبر داد و افزود: در استان کردستان هم متأسفانه حجم پرونده‌ها به نسبت کشور بالاست.
رئیس‌کل دادگستری کردستان از جرائم مربوط به مواد مخدر، نزاع، ضرب و شتم و تصادفات به عنوان مهم‌ترین جرائم در سطح کشور و استان نام برد و خاطرنشان کرد: مواد مخدر ریشه بسیاری از ناهنجاری‌های دیگر در جامعه است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.