رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ | 17 Oct 2019
خانه » اخبار » معاون استاندار ایلام: زمینه بهره مندی از تسهیلات بافت فرسوده باید فراهم شود
معاون استاندار ایلام: زمینه بهره مندی از تسهیلات بافت فرسوده باید فراهم شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: باید زمینه و امکان بهتر بهره مندی مردم این استان از تسهیلات ارزان قیمت نوسازی بافت های فرسوده فراهم شود.

تاریخ انتشار : ۷ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس شهرستان – ایلام

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: باید زمینه و امکان بهتر بهره مندی مردم این استان از تسهیلات ارزان قیمت نوسازی بافت های فرسوده فراهم شود.

شاپور پولادی روز یکشنبه در کارگروه امور زیربنایی استان ایلام اضافه کرد: باید محدوده بافت فرسوده در تمام شهرهای استان ایجاد شود تا بتوان از ظرفیت منابع ملی در راستای نوسازی این بافت ها استفاده کرد.
وی اظهار کرد: این محدوده ها باید بر اساس مشخصات قانونی بافت های فرسوده ایجاد شوند تا با بهره مندی از تسهیلات این بخش باری از اعتبارهای عمرانی استانی کاسته شود.
وی با بیان اینکه تا کنون نقشه محدوده های بافت فرسوده در سه شهر ایلام، آبدانان و ایوان تهیه شده است، خاطرنشان کرد: نقشه شهرهای دره شهر، ملکشاهی و سرابله نیز در این نشست بررسی و مقرر شد یک هفته مهلت برای بررسی و تصویب نهایی داده شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: نقشه محدوده بافت های فرسوده مابقی شهرهای استان نیز بر اساس تقاضای شهرداری ها و با همکاری اداره راه و شهرسازی استان تهیه خواهد شد.
پولادی تاکید کرد: بر اساس نقشه های تهیه شده در شهر ایلام ۳۷۴ هکتار، آبدانان ۸۰ هکتار و ایوان ۱۰۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد.
وی اظهار کرد: تسهیلات ارزان قیمت و مشوق ها و مزایای مناسبی برای نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته شده است که مردم باید از آن اطلاع داشته باشند.
وی ۳۰۰ میلیون ریال وام کم بهره برای هر واحد، ۱۰ درصد تخفیف نظام مهندسی، ۵۰درصد تخفیف عوارض شهرداری، یک طبقه تشویقی و ۱۰ درصد تراکم اضافه را از جمله این مزایا عنوان کرد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.