• صفحه خانگی
  • >
  • سیاسی
  • >
  • سرپرست فرمانداری قصر شیرین : تبدیل قصرشیرین به منطقه آزاد تجاری در سفر رییس جمهوری پیگیری می شود

سرپرست فرمانداری قصر شیرین : تبدیل قصرشیرین به منطقه آزاد تجاری در سفر رییس جمهوری پیگیری می شود

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی

 

مرادعلی تاتار با اشاره به تردد روزانه یک هزار و ۵۰۰ کامیون حامل کالاهای صادراتی از دو مرز رسمی پرویرخان و خسروی  گفت :

شرایط مناسب مرزها برای تردد مسافر و زائر، لزوم اجرایی شدن طرح “تبدیل قصرشیرین به منطقه آزاد تجاری “را دو چندان کرده است و ما این موضوع حساس را در سفر رایست جمهوری به استان حتما پیگیری خواهیم کرد.
وی در ادامه افزود : منطقه ویژه اقتصاده قصرشیرین با ایجاد ۲۹ هزار فرصت شغلی یک دورنما و چشم اندازی دارد که همسو با آن برای ۲۰ سال آینده زمینه اشتغال و توسعه مطلوبی نیز در این منطقه ایجاد می کند.
در ادامه تاتار گفت : با تلاش های صورت گرفته همسو با آماده سازی مرحله نخست طرح منطقه ویژه اقتصادی، زیرساخت های مناسب و مطلوبی برای ایجاد سرمایه گذاری در این منطقه برای واگذاری به سرمایه گذاران فراهم شده است.
همچنین وی افزود: قصرشیرین با داشتن دو مرز فعال خسروی و پرویزخان و ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک و طولانی با عراق در دو بخش اقلیم کردی و حوزه عربی، از ظرفیت های زیادی برای پیشرفت و توسعه برخوردار است که سفر کاروان تدبیر و امید به استان کرمانشاه می تواند نقطه عطفی در تاریخ این شهرستان باشد.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین ادامه داد: صادرات در دو مرز خسروی و پرویزخان فعال است و امید است بتوانیم در این سفر با ارایه راهکارهای مناسب، روند توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی را افزایش دهیم.
تاتار اظهار کرد: یکی از مهم ترین مطالبه های مردم مرزدار و شهید پرور قصرشیرین بازگشایی مرز خسروی است که با داشتن بزرگ ترین پایانه مرزی زمینی خاورمیانه، ظرفیت تردد روزانه ۲۰ هزار تن از زائران و مسافران به عتبات عالیات را داراست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار