• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • پرداخت ۲ میلیارد و ۲۵ میلیون ریال تسهیلات به باغداران ملایری

پرداخت ۲ میلیارد و ۲۵ میلیون ریال تسهیلات به باغداران ملایری

ریگا کوردستان سرویس اقتصادی

رئیس جهاد کشاورزی ملایر با بیان اینکه این تسهیلات از تیر پارسال تا تیرماه امسال بوده است گفت : این تسهیلات با نرخ سود کم و بازپرداخت ۵ ساله و به ازای هر هکتار ۱۳۵ میلیون ریال تبدیل شد.
غلامحسین تقوی افزود : همچنین بمنظور ارتقاء کیفیت محصول انگور تولیدی در شهرستان ملایر پارسال پانزده هکتار از باغات انگور در این شهرستان از فرم خزنده و سنتی به فرم ایستاده تبدیل شد.
وی با اشاره به اینکه بالا بردن  کیفیت انگور تولیدی ، پیشگیری از سرمازدگی دیررس بهاره،  نورگیری کافی خوشه ها، کاهش آلودگی محصول به سفیدک سطحی و کاهش آبیاری ها از مهم ترین مزیت های تبدیل باغ انگور خزنده به سنتی است افزود : امسال هم  اعتبار مورد نیاز  برای ایستاده کردن حدود ۶٫۵ ( شش و نیم ) هکتار دیگر از باغات انگور در این شهرستان تامین شده است.
رئیس جهاد کشاورزی ملایر ابراز امیدواری کرد با تغییر باغات انگور این شهرستان از حالت خزنده به ایستاده هر ساله از خسارت وارد شده به کشاورزان به ویژه بر اثر سرمازدگی کاهش یابد.
هرساله نزدیک به ۱۰ هزار و ۳۸۹ هکتار از باغات شهرستان ملایر زیر کشت انگور می رود که از آنها ۲۲۰ هزار تن انگور برداشت می شود.
از این میزان ۷۴ درصد به کشمش آفتابی، تیزابی، دانه‌دار و بی‌دانه و کالیفرنیایی تبدیل شده و ۴۰ هزار تن آن به خارج از کشور صادر می‌شود.
۰۰۰۲

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار