رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | 17 Feb 2020
خانه » اخبار » ریزگردها هوای استان ایلام را در وضعیت هشدار قرار داد
ریزگردها هوای استان ایلام را در وضعیت هشدار قرار داد

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: با ورود توده جدید ریزگردها، هوای مناطق مختلف این استان هم اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد.

تاریخ انتشار : ۲۲ تیر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی / به نقل از ایرنا

 

علی طاهر سارایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس بررسی های انجام گرفته و شاخص های دریافتی از ایستگاه های سنجش غبار، اکنون هوای شهرستان مرزی مهران ۲ برابر حد مجاز آلوده است.
(حد مجاز و استاندارد میزان ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم در هر مترمکعب است.)
وی افزود: هوای شهرستان های ایلام، ایوان و دهلران نیز اینک در وضعیت هشدار با روند پایداری ریزگردها قرار دارد.
سارایی با بیان اینکه وضعیت هوای دیگر نقاط استان هم اکنون عادی است، یادآور شد: این توده ضعیف ریزگردها از طرف بیابان های عراق وارد آسمان استان ایلام شده است.
رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز به بیماران گروه خاص در معرض خطر توصیه کرد به علت ورود ریزگردها وقرار گرفتن استان در وضعیت هشدار و نیز وجود ذرات بیماری زا در میان توده های گرد و غبار تا حد امکان از خارج شدن از منزل و حضور در فضای باز و آزاد پرهیز کنند.
دکتر راضی ناصری فر افزود: در این شرایط بیماران قلبی، تنفسی، جانبازان شیمیایی، مبتلایان به آسم، افراد سالمند، زنان باردار، کودکان و افرادی که بیماری های زمینه ای دارند بیشتر از سایرین در معرض خطر هستند و باید اصول بهداشتی را رعایت کنند.
وی به ورزشکاران و کسانی که فعالیت آنها در فضای باز و هوای آزاد است نیز توصیه کرد این گروه ها نیز برای حفظ سلامتی خود از انجام ورزش های هوازی و فعالیت در هوای آزاد به خاطر سالم نبودن هوا خودداری کنند.
دکتر ناصری فر با بیان اینکه مردم عادی نیز در زمان حضور در فضای باز و آزاد حتما از ماسک استفاده کنند، گفت: استفاده از ماسک برای جلوگیری از ریزگردها به تنهایی کافی نیست بلکه موثرترین راه، کاستن از فعالیت های هوازی و خروج از منزل و قرار گرفتن در هوای آزاد است.
رئیس مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: در روزهایی که هوای استان ایلام به خاطر ورود گرد و غبار و ریزگردها آلوده است مردم باید میزان مصرف شیر را افزایش دهند چون شیر عاملی موثر برای دفع مواد مضری است که از راه تنفس وارد بدن می شوند.
استان ایلام چندین سال است که مورد هجوم ریزگردهای عربی شکل گرفته در بیابان های عراق و سوریه و گاه عربستان قرار دارد که همین امر موجب بروز مشکلاتی برای مردم این استان مرزی غرب کشور شده است.
از ابتدای سال جاری تاکنون استان ایلام ۳۲ روز هوای آلوده و گرد و غباری را پشت سر گذاشته است.
استان ایلام دارای هفت ایستگاه سنجش ذرات معلق هوا در مناطق مختلف است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.