رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ | 20 Jan 2020
خانه » اخبار » ضعیف بودن فرهنگ مطالبه گری در میان مصرف کنندگان کرمانشاهی
ضعیف بودن فرهنگ مطالبه گری در میان مصرف کنندگان کرمانشاهی

مصرف کنندگان باید از حقوق خود آگاه باشند

تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۴

 معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: مصرف کننده باید پرسشگرو مطالبه گر باشد ولی متأسفانه فرهنگ مطالبه گری و پرسشگری در کرمانشاه ضعیف است.
رضا رحیمی در سومین همایش استانی حمایت از حقوق مصرف کنندگان که به مناسبت  روز ملی حمایت از حقوق مصرف در اتاق بازرگانی کرمانشاه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جمعی از مدیران و فعالان اقتصادی و بازرگانی استان در سالن همایش های اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد افزود: حقوق مصرف کننده و تولید کننده به شکل یک زنجیره مرتبط به هم گره خورده است.
وی با اشاره به اینکه ا مروزه تولیدکننده های بزرگ خود بیشترین مصرف کننده کالاها و مواد اولیه هستندخاطر نشان کرد: عرضه کنندگان کالا و خدمات نقش بسیار محوری و اثرگذار در تجاری سازی تولید بر عهده دارند.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح داشت: در چنین همایش هایی نباید تنها به حضور تولید کنندگان صنعتی و کشاورزی بسنده کرد و نمایندگانی از عرضه کنندگان کالا و خدمات نیز باید در آن حضور داشته باشند.
وی گام برداشتن به سمت افزایش عرضه کالا و رقابتی شدن فضای بازار را به سود مصرف کننده دانست و اظهار کرد: در چنین فضایی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان باید کیفیت استاندارد و جامع را در اولویت قرار دهند زیرا دنیای امروز برخورداری از کیفیت در مراحل پیش از تولید، حین تولید و پس از تولید ضروری است و اگر چنین وضعیتی حاکم نباشد آن مجموعه تولیدی محکوم به فناست.
رحیمی به لزوم وارد شدن و الحاق به بازار و سازمان تجارت جهانی تاکید کرد و  ادامه داد: راهی جز ورود به نظام جهانی عرضه و تقاضای آزاد نداریم و تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و صادرکنندگان باید کم کم خود را برای ورود به این فضا آماده کنند.
این مسئول  ارشد استانداری بیان داشت: مصرف کننده یا مشتری باید از حق خود آگاهی داشته باشد و محصولی که خریداری می کند باید دارای کیفیت مناسب بوده و مواد تشکیل دهنده آن کاملاً مشخص باشد.
وی آشنایی مصرف کنندگان با حقوق خویش را یک کار فرهنگی اعلام و گفت: کیفیت کالاها موجب ماندگاری واحدهای تولیدی در عرصه صنعت می شود.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری با تاکید بر خرید کالاهای بومی و  داخل استان اظهار کرد: متأسفانه با وجود تولید برخی کالاهای مصرفی در استان ولی برخی ادارات و سازمان ها از کالاهای غیرکرمانشاهی استفاده می کنند که این رویه جای تأسف بسیار دارد زیرا به پیکره تولید استان لطمه می زند.
وی عنوان کرد: این رویه تنها مختص ادارات و سازمان های دولتی و نیمه دولتی نیست بلکه واحدهای تولیدی بخش خصوصی نیز کالاها و مواد اولیه ای که مشابه آن در کرمانشاه تولید می شود را از استان های دیگر تهیه می کنند.
رحیمی  در پایان نقد سازنده از عملکرد بخش دولتی را باعث پیشرفت کشور دانست و یادآور شد: بخش های مختلف دولتی و غیردولتی نیازمند نقد منصفانه و مداوم هستند و این نقد موجب پیشرفت و ارتقای کشور می شود.
لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.