تحلیل بر حمله تروریستی نیس فرانسه

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی 

فرانسه  کشوری در قلب اروپا که در طی ماهها و سالهای اخیر پیاپی مورد حملات مختلف تروریستی قرار گرفته است و مردمش در عین آزادی با وحشت مرگ صبح را به شب و شبها را به صبح می رسانند. اینروزها مردم فرانسه حال و هوای مردم خاور میانه را بهتر از هر کس دیگری در اروپا درک می کنند .  سوال اینجاست فرانسه امروز تاوان چه چیزی را دارد پس میدهد . با اینکه می دانم مردم عادی هیچ گناهی ندارند و باید حساب آنها را از دولت مردانشان جدا کرد اما همواره در طول تاریخ این مردم عادی بوده اند که هزینه ی تصمیمات اشتباه را با جانشان پرداخته اند. فرانسه اگر مورد حملات پیاپی افراطیون داعش و دیگر تروریستها قرار می گیرد و مردم بی گناهش در حمامهای خون به راه افتاده غوطه ور می شوند روزگاری دولت مردانش همین حمامها را در خاور میانه برای مردم ایران با فروش موشهای میراژ و سلاحهای شمیایی به عراق به راه انداختند تا نتیجه آن کنش در سالهای ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ امروز با واکنشهای داعش در شهرهایش را ببیند .

حملات فرانسه به لیبی و دیگر کشورهای شمال آفریقا هم از همان دست تصمیمات بود .افراط گرایی ها و خشونتهای امروز در نیس فرانسه محصول امروز و دیروز نیست بلکه درویدن کاشته هایی که خونهای مردم کورد حلبچه و سردشت ،کرمانشاه و قصرشیرین و بقیه شهرهای جنگ زده ایران آبیاری کرده اند .

با این همه فرانسه و دولت مردانش هنوز هم از تصمیمات اشتباهشان درس نگرفته و با حمایت ازاسرائیل و حملات مکرر به غیر نظامیان فلسطین و مجاهدین خلق ،جبهه النصره و غیره این رویه را ادامه میدهند .

آذر طاهرآبادی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار