• صفحه خانگی
  • >
  • سیاسی
  • >
  • روحانی :کسانی که با افشای فیشهای حقوقی نامتعارف میخواهند کاری کنند دزدی های میلیاردی گذشته از یاد برود

روحانی :کسانی که با افشای فیشهای حقوقی نامتعارف میخواهند کاری کنند دزدی های میلیاردی گذشته از یاد برود

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی

متن کامل سخنرانی دکتر روحانی در جمع کرمانشاهیان –

درود می‌فرستم بر مردمان مهر‌مدار و سخاوتمند و بلندنظر و مهربان مردم کرمانشاه با هر قومیت و زبان و هر باور دینی و همه آن‌هایی که حرمت نام انسان و ایران و اسلام را نگاه داشته‌اند. کرد، فارس، ترک، لک، شیعه، سنی و اهل‌حق.
– به همه ثابت شده که مردم کرمانشاه، قهرمانان بزرگ دفاع از غرب سرزمین ایران هستید.
-امروز روز ۲۷ تیرماه است. یعنی روز پایان جنگ تحمیلی ۸ ساله؛ من در آغاز سال ۵۹ بوی جنگ را از کرمانشاه استشمام کردم. بوی تجاوز و جنگ از مرزهای کرمانشاه به مشام می‌رسید.

-من خرداد ۵۸ به کرمانشاه آمدم و به هوانیروز آمدم. برای رفع مشکلاتی که آن روز، هوانیروز داشت. ان روز در هوانیروز کرمانشاه ۲ قهرمان دیدم؛ شیرودی و کشوری.

– استان کرمانشاه، دیار باستانی عشق و ایثار و مدنیت ایرانی و اسلامی، اقلیم فرهنگ و هنر، سرزمین کوه‌های سر به فلک کشیده، رودخانه‌های خروشان و قلب شاهراه باستانی جاده ابریشم، سرزمین پهلوانان، مردمان مهر مدار و سخاوتمند و بلندنظر است.

-یاران همیشگی اندیشه و تدبیر و امید که مردمان بزرگمنش کرمانشاه با مهر و مهمان‌نوازی در خیابان‌های کرمانشاه و اکنون در ورزشگاه ورزشی در هوای گرم برای پذیرایی از مهمان گرد آمده‌اید، مهمان نوازی شما برای مردم ایران ثابت شده است.

-امروز مشکلی به نام مشکل آب داریم. مشکل محیط‌زیست داریم. مشکلی به نام بیکاری داریم. امروز مشکل رکود داریم. نامناسب بودن محیط کسب و کار و مشکل حمل و نقل داریم. ضمنا با مشکلات منطقه‌ای و جهانی مواجه هستیم. در کنار کشورهایی هستیم که متاسفانه هنوز فکر می کنند با کودتا می‌توان قدرت را جابه‌جا کرد. هنوز در منطقه‌ای هستیم که افرادی فکر می کنند با تانک و توپ و هواپیما و هلیکوپتر می‌توانند یک حکومت انتخاب شده مردمی را سرنگون کنند.

-هنوز در منطقه‌ای هستیم که به این نقطه نرسیدند که دوران کودتا و تحمیل توپ و تانک بر مردم به سر آمده است. امروز دورانی است که تنها صندوق رای می تواند راه حل مشکل برای ایران، ترکیه، برای سوریه و برای عراق و لبنان و بحرین و یمن باشد.
اما امروز مشکلاتی که کشور و کرمانشاه با آن مواجه است. بایدمشکل بیکاری را حل کنیم. حل مشکل بیکاری در کشور به دست مردم امکان‌پذیر است. باید شرایط کشور را شرایط رونق اقتصادی و کار بسازیم.

– بدانید راهی جز رونق اقتصادی برای حرکت کشور نداریم. راهی جز اقتصاد مقاومتی نداریم. ما شرایط را برای کار و فعالیت باید آماده کنیم. این کار به دست مردم ایران به حول قوه الهی امکان‌پذیر است.

-یک عده‌ای در کشور تنها هنرشان این است که روح یأس را در جامعه بدمند. عده‌ای در کشور تنها راهی که بلدند این است که با صدای بلند سیاه‌نمایی کنند. عده‌ای در کشور که بسیار اقلیت هم هستند اما متأسفانه صدایشان بلند است، این است که نمی‌بینند کار بزرگی که ملت ایران انجام داده است.

-اینکه کاری کردیم دست تحریم بریده شود، مگر کسی ناراحت است؟ ما برگشته بودیم به سال‌ها و دهه‌ها قبل و اگر پولی را می‌خواستیم جابه‌جا کنیم، از طریق صرافی‌ها عمل می‌شد حال از طریق بانک‌ها انجام می‌شود، امروز آیا از این بابت کسی ناراحت است؟

-از قوه قضائیه می‌خواهیم که در برابر متجاوزان به مال و اموال مردم یک آن درنگ نکند. مردم منتظر حکم نهایی و بازگشت اموال به خزانه ملت هستند. مگر ملت فراموش می‌کنند آن‌هایی که به بهانه تحریم اموال مردم را غارت کردند. ما باید شرایط را برای فعالیت و کسب و کار آماده کنیم و این کار را انجام خواهیم داد.

-به ملت ایران با کمال صراحت اعلام کنم که متاسفانه در سال‌های گذشته تخلفاتی در تمام دستگاه‌های کشور متأسفانه انجام شده است. این تخلفات اختصاص به قوه مجریه ندارد و مربوط به همه نهادهای عمومی و دستگاه‌هاست. در یک مصاحبه مفصل به‌طور صریح به مردم خواهم گفت که باید با تخلفات مقابله و مبارزه کنیم؛ این کار را دولت یازدهم انجام خواهد داد.

-تخلفات از آنِ مدیران انگشت شمار در کشور بوده است. اگر ۱۰۰ نفر ۲۰۰ نفر ۳۰۰ نفر در کشور بزرگی که حقوق‌بگیران بیت‌المال چه آن‌هایی که کار می‌کنند و چه آن‌هایی که بازنشسته هستند، ۸ میلیون نفر حقوق می‌گیرند، این تعداد ۱۰۰، ۲۰۰ و ۳۰۰ نفر تخلف کردند، بقیه مدیران و کارکنان ما پاک و زحمت‌کش هستند. نباید تخلف چندصد نفر را گسترش دهیم برای جمعیت بزرگ مدیران فعال و پاک سرزمین ما.

-در این سفر استانی در مجموع ۴۵ طرح و پروژه با ۹۹۸ میلیارد تومان اعتبار به تصویب دولت رسیده که در سال های ۹۵ و ۹۶ همه آن‌ها به حول قوه الهی در استان کرمانشاه اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار