سن حسادت

ریگا کوردستان- سرویس فرهنگی

نسل های پیش همه چیز کندتر بود. هرچه رو به جلو می رویم همه چیز زودتر اتفاق می افتد. یکی از این نمونه ها سن حسادت در کودکان است. والدینی که فرزند دو سال به بالا دارند حتما متوجه شده اندکه سن حسادت درکودکان بسیار پایین تر از آمار موجود در کتب و مجلات است.

پس برای برخورد با حسادت که یک پاسخ بهنجار یا طبیعی کودک است رفتار مناسبی از خود نشان دهید، زیرا سن و هوش کودک ایجاب می کند که نسبت به دیگر هم سن و سالان یا کودکان دیگر خانواده حسادت کنند. و این درباره فرزندان نخست بیشتر صادق است.

این مهم زمانی که فرزند دیگری به دنیا می آید بیشتر نمایان گر می شود، مثلا با در آغوش گرفتن نوزاد و بوسیدن او و با فراموش کردن فرزند اول به این منظور که تو دیگر بزرگ شده ای حسادت را در فرزند بزرگتر پرورش می دهند. حسد گاهی ثمره تفاوت سنی میان فرزندان یک خانواده است. بچه خردسال به هر مزایائی که کودک بزرگتر دارد حسادت می ورزد.

تبعیض پدر و مادر یکی دیگر از این دلایل است. مثلا مادر مدام می گوید: کاوه خیلی زیبا و کارکن هست اما روژین همش می خوابد و… .

اینجاست که والدین باید هنر خود رانشان دهند و میان فرزندان خود به درستی رفتار کنند و به فرزندان بدون در نظر گرفتن زیبایی، استعداد، خون گرمی و…. مهر بورزند تا باعث حسد در فرزندان نشوند.

 

“رقیه باقری آشنا”

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار