طرح حهای گردشگری در کردستان حمایت می شوند

امیر قادری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در جلسه کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان، پیرامون طرح توسعه گردشگری منطقه ویژه ۷۵۰ هکتاری بانه اظهار کرد: از طرح های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استقبال می کنیم.

وی با بیان اینکه شهرداری ها را نیز ملزم به این کار کرده ایم، گفت: ادارات مرتبط نیز آماده همکاری با شهرداری و بخش خصوصی در این راستا هستند.

وی با یادآوری انجام مطالعات در این طرح توسط منابع طبیعی و به روزآوری این مطالعات توسط شهرداری بانه، تصریح کرد: کلیات مطالعات را با هدف اقدام برای جذب سرمایه گذار می پذیریم و طی مصوبه ای به شهرداری بانه اجازه برگزاری فراخوان برای این طرح داده خواهد شد.

معاون استاندار کردستان، خواستار تمرکز بر پتانسیل های طبیعی سد بانه در اجرای این طرح گردشگری شد و افزود: با کلیات این طرح موافق هستیم، اما لازم است تا در برخی موارد اصلاحاتی صورت بگیرد.

قادری بر ضرورت هماهنگی با دستگاه هایی چون محیط زیست و به ویژه آب منطقه ای در اجرای این طرح با توجه به اینکه آب شرب بانه از سد تأمین می شود، تأکید کرد.

این مسئول با اشاره مجدد به موافقت انجام فراخوان توسط شهرداری برای جذب سرمایه گذار در این طرح، ابراز امیدواری کرد اتفاقات خوبی در حوزه طرح گردشگری ۷۵۰ هکتاری بانه طی ۶ ماه نخست امسال رخ بدهد.

وی با بیان اینکه شهرداری بانه طرح دیگری نیز با مشارکت بخش خصوصی در دست اقدام دارد، گفت: سایر شهرداری های استان نیز باید به این روال عمل کنند.

قادری، انجام فراخوان را با رعایت مسائل مطروحه از سوی منابع طبیعی امکانپذیر دانست و افزود: دستگاه های اجرایی باید بدانند حمایت لازم از سوی خود من و مجموعه دولت از این طرحها صورت می گیرد تا عملیات اجرایی آغاز شود.

معاون استاندار کردستان گفت: از مدیران دستگاه ها انتظار داریم در راستای سیاستهای استاندار کردستان که همان کمک همه جانبه به بخش خصوصی است اقدام کنند.

وی با بیان اینکه سیاست ما نیز حمایت همه جانبه از بخش خصوصی در قالب تسهیلگری امور است، تصریح کرد: البته این مهم باید با رعایت مسائل قانونی و در نظر گرفتن اهلیت افراد سرمایه گذار باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در ادامه این جلسه همچنین بر ضرورت برخورد قاطع با برگزارکنندگان تورهای غیرمجاز تأکید کرد و گفت: هدف ما حمایت از سرمایه گذاران عرصه گردشگری است، اما صاحبان تورها نیز باید جذابیت هایی برای گردشگران فراهم کنند.

قادری تصریح کرد: دستگاه های مختلف باید در زمینه جلوگیری از برگزاری تورهای مسافرتی توسط اشخاص و به صورت غیرمجاز به طور جدی و قاطع پای کار باشند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار