رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ | 30 Mar 2020
خانه » اخبار » حیدری طیب: برای اجرا نکردن اصل ١۵ قانون اساسی به رئیس جمهور تذکر می دهم.
حیدری طیب: برای اجرا نکردن اصل ١۵ قانون اساسی به رئیس جمهور تذکر می دهم.

تاریخ انتشار : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

نظر شما درباره ی آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه که رتبه ی اول ایران را داراست چیست و چه برنامه ای برای عبور از این معضل دارید؟

عرض سلام و احترام به خدمت شما و شهروندان عزیز، معضل بیکاری یکی از عوامل نابهنجاری های جامعه از گذشته تا به امروز است، یعنی از سال ١٣٣۵ تا کنون همیشه کرمانشاه رتبه های ١، ٢، ٣ را در کشور داشته است. اکنون هم بنده معتقدم که مجری این حوزه باید دولت باشد: دولت برای رفع محرومیت و کم کردن بیکاری در مناطق محروم مخصوصا استان کرمانشاه باید برنامه داشته باشد. ایجاد منطقه آزاد تجاری، رونق اقتصادی، رونق مناطق ویژه ی اقتصادی، احیای کارخانه ها و مراکزی که توجیه اقتصادی دارند. ایجاد قطبیت کشاورزی، گردشگری، توریست درمانی، توریست ورزشی و… که در برنامه های من هم هستند.

فرمودید مناطق آزاد تجاری، همانطور که شما هم می دانید این موضوع جزء برنامه ی توسعه بود که مجلس آنرا رد کرد، برنامه ی شما برای ایجاد مناطق آزاد تجاری در استان کرمانشاه چیست؟ تا آمار بیکاری را کم کند.

در مجلس نهم بحثی از منطقه ی آزاد کرمانشاه نبوده است، دولت لایحه ای برای ایجاد مناطق آزاد تجاری در مهران، بانه، مریوان و چند شهر دیگر کشور به مجلس آورد که چون زیرساخت های اقتصادی، امنیتی و مخابراتی فراهم نبود در مجلس تصویب نشد. اما خواهشی که ما از دولت داریم این است که دولت در استان کرمانشاه در شهرهای قصرشیرین یا شوشمی پاوه به دلیل آنکه زیرساخت ها آماده است این برنامه را تصویب کرده و به سحن مجلس بیاورد.

آیا شما معتقدید که نماینده های زاگرس نشین باید با هم هماهنگ باشند تا برنامه ای مانند مناطق آزاد تجاری زودتر تصویب شود؟ پلان شما برای این هماهنگی چیست؟

بنده معتقدم که نماینده های زاگرسی باید همراه هم باشند که فراکسیون زاگرس هم در مجلس داریم اما تا کنون این بهره وری ها از این فراکسیون نشده است و خوب نتوانسته ایم از این پتانسیل استفاده کنیم.

همانطور که در آمارهاست کرمانشاه از افسرده ترین استان های ایران است، شما دلیل این معضل را چه میدانید و چه ظرفیت های قانونیی برای عبور از این بحران وجود دارد.

یک عامل که رنگ جوانان ما را زرد و نشاط را در جامعه کمرنگ کرده است نداشتن برنامه ریزی در مدیریت فرهنگی استان است: چه صدا و سیما و چه نهادهای فرهنگی دیگر. و افراد چشم تنگ و آنانی که فکر بسته دارند خواستار این موضوع نیستند.

میدانید که اصلی به نام اصل ١۵ در قانون اساسی است که تا کنون اجرا نشده، شما چه برنامه ای برای اجرای این اصل از قانون اساسی دارید؟

بله اصل ١۵ درباره ی زبان های محلی است، مجری قانون رئیس جمهور است که باید این اصل را اجرا کند، بنده به خاطر اینکه گویش های مختلفی در کرمانشاه است و در اجرای برنامه ها هم صدا و سیما ضعیف است حتما برای اجرای این اصل از قانون اساسی به رئیس جمهور تذکر می دهم.

نظر شما درباره ی جابجایی در سطح شهرداری و تغییر شهردار کرمانشاه جیست؟

از نظر قانونی این حق و ابزار قانونی شوراست و بهتر است که شورای محترم بر اساس شایسته سالاری تصمیم گیری کند.

شوراها در بعضی از شهرها نظیر تهران و اصفهان و تبریز سبب توسعه ی شهری شده اند، آیا شورای شهر کرمانشاه در این چند دوره توانسته است که این نقش خودرا بازی کند و از همه ی ظرفیت های قانونی خود استفاده نماید؟

ما نمی توانیم همه ی افراد شورا را متهم به قانون گریزی کنیم اما افراد خوبی مانند مهندس ملکی هم قبلا بوده اند، انشاءالله وضعیت شورا هم خوب است و همه انگیزه ی کار دارند.

آقای حیدری طیب اگر سخن پایانی دارید بفرمایید:

از مردم کرمانشاه دعوت می کنم تا برای روز دهم اردیبهشت به پای صندوق های رای بیایند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
شمار قربانیان کرونا در کرمانشاه به ۲۱ رسید

به گزارش ریگا کوردستان «محمدابراهیم شکیبا» سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: علیرغم هشدارهای پیاپی رسانه ملی و دیگر رسانه بازهم شاهد بی تفاوتی بسیاری از شهروندان کرمانشاهی در بحث بیماری کرونا هستیم. سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: لذا اگر مردم  این روند را همچنان ادامه […]

مبتلایان به کرونا در آذربایجان غربی به مرز ۵۰۰ نفر رسید

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان ۴۹۷ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۴۰ نفر تاکنون فوت کرده‌اند. ریگا کوردستان دکتر جواد آقازااده رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ نفر به تعداد مبتلایان و ۵ نفر به تعداد جان […]

هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مصاحبه آرشیو
افسار گسختگی شیوع کرونا در کردستان

ریگا کوردستان، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه از ۸۹۵ نمونه گرفته شده تا امروز ۱۱ فروردین در استان، نتیجه تست ۴۲۵ نفر مثبت و ۴۱۵ مورد منفی است، گفت:  موارد مثبت به تفکیک شهرستان  های استان شامل  سقز۱۳۸، بانه۸۱،سنندج۹۳، کامیاران۱۳، قروه ۳۴، مریوان ۱۳،دیواندره ۱۸،بیجار ۲۳،دهگلان۹، سرواباد ۳ […]

بالغ بر شش هزار نفر در لرستان غربالگری شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: خدمت رسانی و غربالگری پست‌های بازرسی کووید ۱۹ تا به امروز ۶۳۵ هزار و ۶۴۵ نفر در مبادی ورودی شهر های استان می باشد. به گزارش ریگا کوردستان صارم رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا جمعیت هلال […]

شمار قربانیان کرونا در کرمانشاه به ۲۱ رسید

به گزارش ریگا کوردستان «محمدابراهیم شکیبا» سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: علیرغم هشدارهای پیاپی رسانه ملی و دیگر رسانه بازهم شاهد بی تفاوتی بسیاری از شهروندان کرمانشاهی در بحث بیماری کرونا هستیم. سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: لذا اگر مردم  این روند را همچنان ادامه […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.