رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | 06 Dec 2019
خانه » اخبار » جشنواره بازی‌های بومی ‌محلی ۳۱ اردیبهشت در مریوان برگزار می‌شود
جشنواره بازی‌های بومی ‌محلی ۳۱ اردیبهشت در مریوان برگزار می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از زریوار خبر ،آزاد محمودیان در گفت‌وگویی با خبرنگاران گفت :برگزاری این جشنواره‌ها به صورت ملی در قالب مسابقات ورزشی از ۳۱ اردیبهشت ماه در دشت بیلو مریوان برگزار می شود.

رئیس هیئت ورزش روستائیان و بازی های بومی و محلی شهرستان مریوان از قطعی شدن برگزاری این جشنواره در ۳۱ اردیبهشت ماه خبر داد و افزود: در روزهای آینده فراخوان برگزاری این جشنواره به استان های کشور و کشورهای همسایه اعلام  می شود.

وی ادامه داد: این جشنواره در مسابقات و رشته های ورزشی زوران(کشت۱۴۴۳۱۱۲۴۳۴-۱۸۴۰۴-۱imagesi22b_3482ی محلی)، طناب کشی و هه لپرکی (رقص محلی) برگزار می شود.

محمودیان  اجرای جشنواره‌های بومی محلی را گامی در جهت جذب گردشگران و به دنبال آن تحولی در اقتصاد اهالی منطقه بیان کرد و خواستار حضور حداکثری مردم برای برگزاری برنامه و انعکاس آن در شهرستان مریوان شد.

 

گفتنی است این جشنواره از دو سال گذشته بدلیل عدم حمایت مسئولین در پرداخت بودجه کافی برای برگزاری آن کنسل شد .

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.