رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | 18 Jan 2020
خانه » اخبار » فراخوان سومین جشنواره هلال و رسانه اعلام شد.
فراخوان سومین جشنواره هلال و رسانه اعلام شد.

تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان ، به نقل از سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ کمیته برگزاری سومین «جشنواره هلال و رسانه» فراخوان شرکت در این جشنواره را به شرح زیر اعلام کرد:

« بسم الله الرحمن الرحیم

با استعانت از خداوند متعال و با توجه به استقبال اصحاب رسانه از اولین و دومین «جشنواره هلال و رسانه» که در ۲ سال متوالی موفقیت آمیز برگزار شد؛ سومین «جشنواره هلال و رسانه» در راستای اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر و با رویکرد تعامل و هم‌افزایی بیشتر و توجه به قدرت رسانه در امر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در برخورد با حوادث، سوانح و بحران‌ها و گسترش آموزش همگانی برای تحقق جامعه‌ای تاب‌آور برگزار می‌شود.

لذا از عکاسان، خبرنگاران، ‌روزنامه نگاران، نویسندگان مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اینترنتی و گزارشگران رسانه‌های تصویری و شنیداری دعوت می‌شود ضمن مطالعه فراخوان جشنواره آثار خود را با محوریت فعالیت‌های جمعیت هلال احمر در عرصه داخلی – بین‌المللی به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

آثاری که در حوزه هلال احمر و در بازه زمانی از ابتدای سال ۹۴ تا دهم اردیبهشت ۹۵ منتشر شده یا می‌شوند می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

مهلت پایانی برای ارسال آثار رسانه‌ها به دبیرخانه جشنواره تا دهم اردیبهشت سال ۹۵ خواهد بود.

این جشنواره در شش بخش تصویری (گزارش تصویری و عکس تک)، مکتوب ( گزارش، خبر و مصاحبه، مقاله و یادداشت)، دیداری و شنیداری (خبر، مصاحبه و گزارش)، داستان ( داستان‌های ارسالی باید با تاسی از اصول هفت گانه جمعیت هلال احمر و در راستای ترویج صلح و بشر دوستی، امداد و نجات، گسترش فعالیت‌های داوطلبانه و خدمت رسانی به هم نوع باشد)، کاریکاتور(بهره‌مندی از اصول هفت گانه جمعیت هلال احمر محور آثار ارسالی در بخش کاریکاتور است) و بخش ویژه (آزاد) (شرکت برای عموم افراد در این بخش آزاد بوده و افراد می توانند حداکثر یک اثر تنها در یکی از قالب های مذکور ارائه دهند) برگزار می‌شود.

آثار مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دارای پروانه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جشنواره پذیرفته می‌شوند.

آثار مسئولان‏، کارکنان روابط عمومی استان‌ها، امدادگران، تولیدات مشارکتی، عکاسان آزاد برای شرکت در جشنواره‏، تنها در بخش آزاد پذیرفته می‌شود.

شرکت کنندگان می‌توانند تنها یک اثر برای هر بخش و در مجموع ۳ اثر خود را برای شرکت در جشنواره بفرستند. در قالب عکس شرکت کنندگان مجاز به ارسال ۳ عکس تک ( خبری، توصیفی و…) یا ۳ مجموعه گزارش تصویری ( خبری، توصیفی، و..) با تعداد ۹ عکس هستند.

از نامزدهای نهایی، اصل اثر خواسته خواهد شد.

آثار ارسالی در هر بخش ( بجز دیداری و شنیداری) صرفا باید به صورت الکترونیکی به همراه معرفی کامل صاحب اثر و مشخصات رسانه‌ای اثر (تاریخ انتشار- محل انتشار و..) به نشانی پست الکترونیک news@rcs.ir ارسال شود.

در بخش دیداری و شنیداری در صورت بالا بودن حجم اثر، شرکت کنندگان باید آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی خیابان ولیعصر- بالاتر از میرداماد – نبش خیابان یاسمی- ساختمان صلح جمعیت هلال احمر- طبقه هشتم- اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی- دبیرخانه جشنواره هلال و رسانه ارسال کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.