نامه فیگن یوکسکداغ از زندان برای زنان

  • توسط
  • ۱۳۹۵-۰۹-۰۲
  • ۰

ریگا کوردستان – سرویس زنان 

ریگا کوردستان، فیگن یوکسکداغ رئیس مشترک حزب دمکراتیک خلق‌ها و از نمایندگان پارلمان ترکیه در ارتباط با ٢۵ نوامبر روز جهانی نفی خشونت علیه زنان نامەای از زندان منتشر کرده و نوشته است حکومت ترکیه بار دیگر خواهد دید که نمی‌تواند اراده سیاسی ما را به عقب‌نشنی وادارند، زنان به عشق به آزادی پشت نخواهند کرد. متن نامه یوکسکداغ بدین شرح است؛”علیرغم شرایط موجود دوباره می‌گوییم آزادی، آشتی و دمکراسی. بخصوص در ٢۵ نوامبر و هر روز زندگی، موضعگیری و مبارزه زنان در برابر خشونت، ظلم و تبعیض حیاتی به شمار می‌رود. ظلمت کنونی را زنان به روشنی مبدل می‌کنند. به موضع متحدانەای که طی روزهای اخیر در برابر قانون بخشش متجاوزین جنسی گرفته شد درود می‌فرستم.
امروز و آینده را مقاومت و همبستگی زنان در برابر انواع خشونت‌ها رقم خواهد زد. اگر مخالفت با مدافعان خشونت مردانه و حکومت و متجاوزین برای زنان و جامعه بشری معتقد به صلح و برابری جرم تلقی می‌شود، ما ارتکاب این جرم ادامه خواهیم داد.
هدف از خشونت‌ها ایجاد حالت رعب و وحشت و تسلیم شدن است. قوی‌ترین پاسخ به این خشونت را زنانی خواهند داد که باکی ندارند و تسلیم نمی‌شوند. وقت آنست که برای رهایی همەی زنانی که در دیوارهای خشونت، فقر، بی‌اعتمادی، نابرابری و کوچک‌انگاری حبس شدەاند شجاعانه بپاخیزیم و اقدام کنیم.
‌تاکنون هیچ حکومت ظالم و خشنی نتوانسته است آتش زندگی را در زنان خاموش کند. هنوز هم آتش زندگی که روشنایی بخش مردم ما خواهد بود را زنان برافراشتەاند.
ممکن است همه چیز در این شرایط که دشمنان زن و زندگی از هر طرفی دست به هجوم زدەاند دشوار به نظر آید. اما چه کسی گفته که کار ما آسان خواهد بود؟ آنچه می‌خواهیم انجام دهیم هدفی دشوار بوده ولی باور دارم که پیروزی با ماست. با اتحاد و مقاومت زنان در هر میدانی و در هر شرایطی، در مقابل کسانی که از مرگ، ستم و نفت ارتزاق می‌کنند فریاد می‌زنیم؛ زن، زندگی، آزادی.
بار دیگر به این نتیجه خواهند رسید که نمی‌توانند اراده سیاسی ما را به عقب‌نشینی وادارند و زنان به عشق به آزادی پشت نخواهند کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار