رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ | 13 Dec 2019
خانه » اخبار » نامه فیگن یوکسکداغ از زندان برای زنان
نامه فیگن یوکسکداغ از زندان برای زنان

فیگن یوکسکداغ رئیس مشترک حزب دمکراتیک خلق‌ها و از نمایندگان پارلمان ترکیه در ارتباط با ٢۵ نوامبر روز جهانی نفی خشونت علیه زنان نامەای از زندان منتشر کرده و نوشته است حکومت ترکیه بار دیگر خواهد دید که نمی‌تواند اراده سیاسی ما را به عقب‌نشنی وادارند، زنان به عشق به آزادی پشت نخواهند کرد

تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس زنان 

ریگا کوردستان، فیگن یوکسکداغ رئیس مشترک حزب دمکراتیک خلق‌ها و از نمایندگان پارلمان ترکیه در ارتباط با ٢۵ نوامبر روز جهانی نفی خشونت علیه زنان نامەای از زندان منتشر کرده و نوشته است حکومت ترکیه بار دیگر خواهد دید که نمی‌تواند اراده سیاسی ما را به عقب‌نشنی وادارند، زنان به عشق به آزادی پشت نخواهند کرد. متن نامه یوکسکداغ بدین شرح است؛”علیرغم شرایط موجود دوباره می‌گوییم آزادی، آشتی و دمکراسی. بخصوص در ٢۵ نوامبر و هر روز زندگی، موضعگیری و مبارزه زنان در برابر خشونت، ظلم و تبعیض حیاتی به شمار می‌رود. ظلمت کنونی را زنان به روشنی مبدل می‌کنند. به موضع متحدانەای که طی روزهای اخیر در برابر قانون بخشش متجاوزین جنسی گرفته شد درود می‌فرستم.
امروز و آینده را مقاومت و همبستگی زنان در برابر انواع خشونت‌ها رقم خواهد زد. اگر مخالفت با مدافعان خشونت مردانه و حکومت و متجاوزین برای زنان و جامعه بشری معتقد به صلح و برابری جرم تلقی می‌شود، ما ارتکاب این جرم ادامه خواهیم داد.
هدف از خشونت‌ها ایجاد حالت رعب و وحشت و تسلیم شدن است. قوی‌ترین پاسخ به این خشونت را زنانی خواهند داد که باکی ندارند و تسلیم نمی‌شوند. وقت آنست که برای رهایی همەی زنانی که در دیوارهای خشونت، فقر، بی‌اعتمادی، نابرابری و کوچک‌انگاری حبس شدەاند شجاعانه بپاخیزیم و اقدام کنیم.
‌تاکنون هیچ حکومت ظالم و خشنی نتوانسته است آتش زندگی را در زنان خاموش کند. هنوز هم آتش زندگی که روشنایی بخش مردم ما خواهد بود را زنان برافراشتەاند.
ممکن است همه چیز در این شرایط که دشمنان زن و زندگی از هر طرفی دست به هجوم زدەاند دشوار به نظر آید. اما چه کسی گفته که کار ما آسان خواهد بود؟ آنچه می‌خواهیم انجام دهیم هدفی دشوار بوده ولی باور دارم که پیروزی با ماست. با اتحاد و مقاومت زنان در هر میدانی و در هر شرایطی، در مقابل کسانی که از مرگ، ستم و نفت ارتزاق می‌کنند فریاد می‌زنیم؛ زن، زندگی، آزادی.
بار دیگر به این نتیجه خواهند رسید که نمی‌توانند اراده سیاسی ما را به عقب‌نشینی وادارند و زنان به عشق به آزادی پشت نخواهند کرد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.