رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ | 24 Jan 2020
خانه » اخبار » تلاشها برای بازگشایی معابر کوله بری همچنان ادامه دارد

اما و اگر های معابر کوله بری

تلاشها برای بازگشایی معابر کوله بری همچنان ادامه دارد

معابر کوله بری یکی از چند درآمد محدود در مرزهای غربی کشور در سالهای اخیر است که با تصمیمات جدید دولتی ها برای ساماندهی به اقتصاد مقاومتی برای چند ماهی بسته شد .

تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از ” شاری مه ریوان ” علی رضا آشنا گر در حاشیه بازدید از مرز بین المللی باشماق طی مصاحبه ای اعلام کرد:

با توجه به نقش پر رنگ معابر کولبری در بهبود وضعیت معیشت مردم منطقه تلاش جهت بازگشایی دائم معابر کولبری ادامه دارد .
آشناگر در ادامه گفتگو با خبرنگار ” شاری مه ریوان ” خاطر نشان ساخت : هر ۵ معبر کولبری شهرستان های مریوان و بانه یکی از منابع درآمد مردم منطقه به ویژه مرزنشینان است و همچنین نقش بسیار خوبی در رونق تجارت دارد .
وی در ادامه اظهار داشت : این معابر علاوه بر رونق تجارت و کمک به اقتصاد کشور وضعیت معیشت مردم منطقه و به ویژه مرز نشینان را ارتقا می بخشد و در حال حاضر می تواند به عنوان یکی از منابع درآمد مردم کردستان به شمار بیاید.
آشنا گر با توجه به موارد مذکور ، افزود : این موارد از چشم مسئولان شهرستانی و استانی دور نمانده است و تلاش بسیاری کردیم تا بتوانیم این معابر را به صورت موقت بازگشایی کنیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با بیان اینکه بازگشایی این معابر در مدت زمان کوتاهی توانست رونق و پویایی را به بازار منطقه و دو شهرستان مرزی بازآورد ، تصریح کرد : تیم دولت در استان کردستان همه تلاش خود را جهت بازگشایی دائم این معابر به کار گرفته ایم و اکنون نیز رایزنی ها ادامه دارد و انشالله خبر های خوبی در این خصوص در راه است .

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.