همدان رتبه نخست بررسی بحران آب

  • توسط
  • ۱۳۹۵-۱۱-۰۸
  • ۰

به گزارش ریگا کوردستان از همدان، همدان از استانهایی است که سالیان گذشته زنگ خطر آب در آن به صدا درآمده وجزوء نقاط نارنجی رنگ منابع آبی کشور قرار دارد. نشست سفره های زیر زمینی و پدید آمدن فروچاله ها،‌خشک شدن تالاب ها و کاهش سطح آب سدها در حالی بود که منبع اصلی اقتصاد استان کشاورزی بود و بیشتر محصولات هم از بین پر آب برهایی مانند سیب زمینی یا هندوانه انتخاب شده بود تا بحران کم آبی را برای همدان خوش آب و هوا به بار بیاورد. با روی کار آمدن دولت یازدهم و در اولویت قرار گرفتن حفاظت از محیط زیست و دریافت خطر جنگ آب در دنیا استان رو به عملیات انسداد چاههای غیرمجاز و احیای تالاب ها و کنترل سطح منابع آب زد که مدیر عامل آب منطقه ای می گوید حاصل اندیشه و دغدغه مندی مسئولان استان نسبت به کنترل بحران آبی بوده است.
مدیر عامل آب منطقه ا ی استان همدان با بیان اینکه۳۰سال غفلت از منابع آبی کشور را با مشکلات متعددی مواجه کرده است، گفت: دولت تدبیر و امید با احیای دوباره شوای حفاظت از آب، خدمات شایانی را در این خصوص ارائه کرده است.
مرتضی عزالدین در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان همدان اظهارکرد: استان همدان از لحاظ بررسی بحران آب در مقایسه با سایر استانها مقام اول را دارد که این موفقیت را مدیون همکاری دستگاه قوه قضائیه و نیروی انتظامی هستیم.
وی با اشاره موفقیت‌های دولت تدبیروامید در حل بحران آب، افزود: در طرح اقتصاد مقاومتی ۳۰۰ حلقه چاه باید دراستان همدان مسدود می‌شد درصورتیکه ما دو برابر این مقدار را مسدود کرده‌ایم که با برنامه‌های دولت می‌توان آینده آبی خوبی راپیش‌بینی کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار