رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ | 17 Oct 2019
خانه » اخبار » همدان رتبه نخست بررسی بحران آب
همدان رتبه نخست بررسی بحران آب

30 سال بی‌برنامگی پیشگیری از هدر رفتن آب زنگ خطر را به صدا درآورد

 

تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان از همدان، همدان از استانهایی است که سالیان گذشته زنگ خطر آب در آن به صدا درآمده وجزوء نقاط نارنجی رنگ منابع آبی کشور قرار دارد. نشست سفره های زیر زمینی و پدید آمدن فروچاله ها،‌خشک شدن تالاب ها و کاهش سطح آب سدها در حالی بود که منبع اصلی اقتصاد استان کشاورزی بود و بیشتر محصولات هم از بین پر آب برهایی مانند سیب زمینی یا هندوانه انتخاب شده بود تا بحران کم آبی را برای همدان خوش آب و هوا به بار بیاورد. با روی کار آمدن دولت یازدهم و در اولویت قرار گرفتن حفاظت از محیط زیست و دریافت خطر جنگ آب در دنیا استان رو به عملیات انسداد چاههای غیرمجاز و احیای تالاب ها و کنترل سطح منابع آب زد که مدیر عامل آب منطقه ای می گوید حاصل اندیشه و دغدغه مندی مسئولان استان نسبت به کنترل بحران آبی بوده است.
مدیر عامل آب منطقه ا ی استان همدان با بیان اینکه۳۰سال غفلت از منابع آبی کشور را با مشکلات متعددی مواجه کرده است، گفت: دولت تدبیر و امید با احیای دوباره شوای حفاظت از آب، خدمات شایانی را در این خصوص ارائه کرده است.
مرتضی عزالدین در شورای حفاظت از منابع آب شهرستان همدان اظهارکرد: استان همدان از لحاظ بررسی بحران آب در مقایسه با سایر استانها مقام اول را دارد که این موفقیت را مدیون همکاری دستگاه قوه قضائیه و نیروی انتظامی هستیم.
وی با اشاره موفقیت‌های دولت تدبیروامید در حل بحران آب، افزود: در طرح اقتصاد مقاومتی ۳۰۰ حلقه چاه باید دراستان همدان مسدود می‌شد درصورتیکه ما دو برابر این مقدار را مسدود کرده‌ایم که با برنامه‌های دولت می‌توان آینده آبی خوبی راپیش‌بینی کرد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.