رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ | 21 Feb 2020
خانه » اخبار » ۶۹ حلقه چاه آب کوهدشت از مدار خارج شد
۶۹ حلقه چاه آب کوهدشت از مدار خارج شد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان اینکه تا کنون ۷۶۳ روستای زیر ۲۰ خانوار لرستان آبرسانی شده است بیان داشت: بهره مندی مردم استان از آب شرب ۸۲.۲ درصد بوده که ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری است و با اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی این میزان به ۸۴ درصد می رسد.

تاریخ انتشار : ۸ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از مهر علیرضا کاکاوند ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح مجتمع آبرسانی کهمان در شهرستان الشتر اظهار داشت: از دو هزار و ۸۶۱ روستای لرستان بیش از هزار و ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار بوده که به جز ۳۲ روستا تحت پوشش آب شرب قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه ۹۹.۸ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار لرستان آبرسانی شده اند گفت: تا پایان سال ۹۶ تمام این روستاهای باقی مانده را آبرسانی می کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با بیان اینکه تا کنون ۷۶۳ روستای زیر ۲۰ خانوار لرستان آبرسانی شده است بیان داشت: بهره مندی مردم استان از آب شرب ۸۲.۲ درصد بوده که ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری است و با اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی این میزان به ۸۴ درصد می رسد.

کاکاوند با بیان اینکه امسال ۱۸۴ روستای لرستان در قالب ۲۹ مجتمع آبرسانی می شوند افزود: تا کنون ۵۰ درصد این پروژه ها بهره برداری شده و مابقی پروژه ها پیشرفت ۷۰ درصدی دارند.

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها ۷۰ هزار نفر از جمعیت استان را تحت پوشش قرار می دهند تصریح کرد: اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ۳۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با تاکید بر اینکه در خصوص منابع آب استان به شدت نگران هستیم گفت: در شهرستان کوهدشت و رومشکان ۶۹ حلقه چاه آب از مدار خارج شده و نگران مابقی چاه ها هستیم.

کاکاوند با بیان اینکه در حال حاضر به احداث چاه های آهکی روی آورده ایم بیان داشت: متاسفانه از منابع آب سد ها یک قطره برداشت نکرده ایم.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.