رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ | 16 Apr 2021
خانه » اخبار » پاسخگویی خانه مطبوعات کردستان در مقابل پرسش یک روزنامه نگار
پاسخگویی خانه مطبوعات کردستان در مقابل پرسش یک روزنامه نگار

خانه مطبوعات کردستان در اقدامی غیر رسمی و غیر قانونی، نام اینجانب «فردین کمانگر» را از لیست اعضای خانه حذف نموده است.

تاریخ انتشار : 20 فوریه 2017

پاسخگویی خانه مطبوعات کردستان در مقابل پرسش یک روزنامه نگار

فاش می‌گویم و از گفته خود دلشادم                بنده عشقم و از هر دو جهان آزادم

طایر گلشن قدسم چه دهم شرح فراق              که در این دامگه حادثه چون افتادم

خانه مطبوعات کردستان در اقدامی غیر رسمی و غیر قانونی، نام اینجانب «فردین کمانگر» را از لیست اعضای خانه حذف نموده است.

بر اساس اعلامی که از سوی خانه مطبوعات استان کردستان به اینجانب «فردین کمانگر» شده، که از عضویت در این خانه حذف شده ام، اقدامی که باوجود پیگیری های انجام شده هنوز چرایی آن را به من اعلام نکرده اند.

چنین برخوردی از سوی خانه مطبوعات کردستان که یک انجمن صنفی است و تابع قوانین انجمن ها و تشکل های صنفی است پرسش هایی را در ذهن هر فرد آزاده ای روشن می کند که آیا این اقدام، بر اساس قانون تشکل ها و در چارچوب قوانین فعلی، انجام شده و اگر خلاف این است پس چرا «دلیل و چرایی» چنین اقدامی را به بنده اعلام نکرده اند؟

در این جا لازم می دانم در راستای پیگیری چرایی حذف نام اینجانب «فردین کمانگر» در لیست اعضای خانه مطبوعات استان کردستان نکاتی را عنوان کنم.

اکنون پرسش بنده این است که آیا خانه مطبوعات چنین اختیارات و یا جایگاهی را دارد، که بدون دلیل، اقدام به حذف اعضاء کند؟ یا به شیوه دل به خواهی و سلیقه ای برخورد کند و با این دیدگاه که «هر که با ما نیست با ما دشمن است» رفتار کنند و کسانی را که همراه و هم نظر با آنها نیست را از عضویت حذف کنند؟ اگر چنین نیست باید پاسخگوی پرسش های بنده به عنوان یک روزرنامه نگار باشند که دلیل چنین برخوردی چه بوده است؟ در غیر این صورت باید در برابر افکار عمومی پاسخگو باشند .

باید در برابر دادگاه افکار عمومی محاکمه شوند که به چه دلیل و با چه سنخیتی، در عصری که تعارض و انباشت کثرت گرایی فکرهاست، مجموعه ای به خود اجازه می دهند که یکی از اعضای اصلی خود را بدون هیچ دلیل رسمی و قانونی و تنها به صرف این که همفکر آنها نیستم و یا احساس می کنند که با آنها همفکر نیستم اخراج کرده اند.

خانه مطبوعات یک تشکل صنفی است و براساس اساسنامه این خانه جذب و عضو گیری اعضا انجام می شود و حذف و اخراج اعضا نیز در مجامع و انجمن های صنفی می‌بایست بر اساس قانون باشد و اگر در قانون اجازه چنین رفتاری را داده و یا به آن اشاره شده، باید براساس محکومیت اجتماعی و به حکم مرجع صالح باشد و در غیر این صورت کاری غیر قانونی و غیر قابل پذیرش و محکوم است و به نوعی تفتیش عقاید خواهد بود. و قاعدتا بدون پاسخ گذاشتن این اقدام سبب ایجاد تنش هایی برای آن فرد خواهد شد.

و همانطور که ما، عملکرد حاکمانی را که به دلیل اعتراض شهروندان، فرد را «سلب تابعیت» می کنند محکوم کرده ایم من نیز به عنوان یک روزنامه نگار همانطور که این حق را به سایر شهروندان می دهم که از ما انتظار داشته باشند که پیگیر حقوق قانونی و رسمی آنها باشیم لازم می دانم که به عنوان یک شهروند و یک روزنامه نگار حقوق قانونی خود را پیگیری کنم.

منتظر پاسخی مناسب در برابر پرسشهای مطرح شده می باشم  و در صورت عدم پاسخگویی خانه مطبوعات استان کردستان نسبت به این اقدام آنها به مراجع ذی صلاح رجوع و موضوع را پیگیری خواهم کرد و در بیانیه های بعدی نیز اقدامات خود را نسبت به خانه به صراحت اعلام خواهم کرد.

گفتنی است که اینجانب «فردین کمانگر» که یک دوره بازرس خانه مطبوعات کردستان بوده ام و سالها با عناوین مختلف سردبیری، دبیر، شورای نویسندگان، خبرنگار و دبیر خبر در عرصه رسانه در کشور و استان کردستان فعالیت داشته و دارم .

 

                                                               فردین کمانگر- روزنامه نگار

 

 

رونوشت :

خانه مطبوعات کردستان

خانه مطبوعات کشور

اداره کل ارشاد اسلامی استان کردستان

 

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
رودخانه راوند در اسلام آباد غرب قتلگاه ماهیان

مرگ آبزیان رودخانه راوند اسلام ابادغرب در چند روز گذشته نگرانی اهالی این منطقه را به همراه داشته است، اتفاقی که هنوز محیط زیست نتوانسته جواب قانع کننده‌ای برای آن داشته باشد. به گزارش ریگا کوردستان  به گفته‌ی اهالی روستای لٌر در حاشیه رودخانه‌ی راوند سالهاست که این محدوده در اواخر پاییز بوی مرگ می گیرد و […]

سردرگمی وبلاتکلیفی مردم نسبت به امهال وامها

بعد از زلزله و اتمام امهال دو ساله وامها مسئولین وعده امهال یکساله و بعد از آن امهال ۶ ماهه وام را دادند و دوباره با وعده امهال ماههای اسفند ،فروردین و اردیبهشت دل مردم بینوا را شاد کردند. اما غافل از آن که فقط وعده وعید بود. امروز از طرف بانک ملی شهر باینگان […]

ابتلای ۱۴ مورد دیگر بە کووید۱۹در اقلیم کردستان

ریگا کوردستان بر اساس اطلاعیەی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین وزارت بهداشت اقلیم کردستان، نتیجه‌ی آزمایش کرونای  ۹ زن، ۴ مرد و ۱ کودک  در محلەهای “سیداوه”، “روشنبیری”، “پیشمرگه”، “زین‌سیتی” و ” ماموستایان” مثبت اعلام‌شده است. در این اطلاعیەی وزارت بهداشت اقلیم کردستان همچون اطلاعیەهای قبلی اعلام‌شده است کە اکثریت مبتلایان بە ویروس کرونا در اربیل […]

مصاحبه آرشیو
مهار و مدیریت آتش در فصل گرما فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است

مدیرکل بحران استانداری می گوید؛ علی رغم وجود هماهنگی‌های مطلوب بین دستگاه‌های اجرایی، آمادگی و مدیریت فرمانداران، تقویت و افزایش تجهیزات اطفای حریق کماکان مهار و مدیریت آتش سوزی‌های احتمالی در فصل گرما به ویژه در مراتع و جنگل‌ها را فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است.

سخنگوی نیروهای ائتلاف: به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، از کاهش نیروهایشان در عراق خبر داد و اعلام کرد؛ تعداد بیش از ١٠٠٠ سرباز را کاهش داده‌اند ولی همچنان به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد . ریگا کوردستان؛ مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به کردستان ٢۴، گفت؛ پس از پیروزی نیروهای عراق بر داعش، ائتلاف بین‌المللی […]

افسار گسختگی شیوع کرونا در کردستان

ریگا کوردستان، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه از ۸۹۵ نمونه گرفته شده تا امروز ۱۱ فروردین در استان، نتیجه تست ۴۲۵ نفر مثبت و ۴۱۵ مورد منفی است، گفت:  موارد مثبت به تفکیک شهرستان  های استان شامل  سقز۱۳۸، بانه۸۱،سنندج۹۳، کامیاران۱۳، قروه ۳۴، مریوان ۱۳،دیواندره ۱۸،بیجار ۲۳،دهگلان۹، سرواباد ۳ […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.