رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ | 24 Jan 2020
خانه » اخبار » درد را به کودکانتان تزریق نکنید
درد را به کودکانتان تزریق نکنید

هرگز از دردها و مرارت های مادی زندگی، نزد فرزندان خویش بیش از حد شکایت نکنید.

تاریخ انتشار : ۷ اسفند ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی 

هرگز از دردها و مرارت های مادی زندگی، نزد فرزندان خویش بیش از حد شکایت نکنید.
گاهی پدران و مادران برای دور کردن فرزندان از خواستەهایشان یا طبق رفتارهای پیش پا افتاده همیشگی از مسایل مادی ومالی خود، دائم درحال گله و شکایت از زمین و زمان نزد فرزندان خود هستند.
مثلا: مادر با درخواست کودک خود هنگامی که خوراکی یااسباب بازی می خواهد، شروع به گفتن اینکه
ما پول نداریم، مگر خدا به دادمان برسد، صاحب خانه فردا وسایل مان را بیرون می‌ریزد، ما چقدر بدبختیم. باید فکر لقمەای نان باشیم، اسباب بازی مال پولدارهاست. و از این قبیل بهانه ها کودک را ازخواسته خود دور می کنند.
ما به عنوان والدین یا اطرافیان آنها که وظیفه نگهداری و حمایت از کودکان برعهده ماست، باید بدانیم که درک کودکان ازاین مسایل بسیار کم است و دلیل درک نکردن آنان نیز قابل چشم پوشی است.
یادمان باشد نباید با هدف قراردادن کودکان از دردهای خود بکاهیم.
کودکان آسیب دیده ازاین دسته مسایل جز اینکه دچار:
اضطراب، پرخاشگری، افسردگی، خشونت، جامعه ستیزی و… می شوند، نتیجه بهتری نخواهد داشت. پس بهتر است برای حل مشکلات خود، و دور کردن کودکان ازخواستەهای شدنی و ناشدنی آن ها فکر دیگری اندیشیده شود تا تخریب افکار و احساسات آنان. مثال بگویید الان امکان پذیر نیست بتوانیم این وسیله رابخریم، یادمان باشد هرگز نباید با دادن قول الکی یا دروغ به فرزندان خود آنها را گول زد، آنها گول نمی خورند و کمتر هم فراموش می کنند. پس بهتر است مسأله را پیچیدەتر نکنیم. بچه‌ها بزرگ می شوند و این خشونت ها و پرخاشگری ها رابه خانواده و جامعه بر می گردانند.

 
رقیه باقری آشنا – روانشناس

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.