رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ | 06 Jul 2020
خانه » اخبار » دوومە نام کاسە نمەکەین، کاسەیشم نەشکن
دوومە نام کاسە نمەکەین، کاسەیشم نەشکن

تاریخ انتشار : ۹ اسفند ۱۳۹۵

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی

چند روز پیش ویدیویی منتشر شد که شهرداری خرم آباد منزل یک شهروند را تخریب کردە است.
شهرداری بلافاصلە بیانیەای صادر کرد که در آن، تخریب منزل مسکونی این شهروند را بر اساس مستندات حق خود می دانست!
چند سئوال در اینجا مطرح میشود:
١- اگر حق با شهرداری ست چرا شهرداری محترم اول صبح و زمانی کە مردم خرم آباد در خوابند اقدام به تخریب می کند!
٢- چرا خانە را بر روی وسایل و سکنه آن خراب کردە است و چرا صاحب خانه که ناحق بودنش ادعا شده حاضر شده بر سر ناحق خویش دفن شود؟
٣- طبق اسناد ادعایی شهرداری محترم آیا وسایل منزل هم جزء دارایی های شهرداری بودە است؟
۴- آیا شهرداری محترم هیچ اطلاعی مبنی بر اینکه حتی یک موجر با حکم دادگاه مبنی بر تخلیە ملک خود حق رساندن صدمەی روحی و مالی به مستأجر خود را ندارد؟
۵- شهرداری محترم بر اساس چه حکم و قراری حاضر شده که میلیون ها تومان پول از محل عوارض شهرداری کە مال مردم است بە این خانواده بدهد؟(البته تا به حال یک تومان هم به این خانواده پرداخت نشده) مگر اینکە، این خانواده مالک ملک تخریب شدە باشند.
۶- شهردار محترم در چە قرنی و چە مکانی زندگی می کنند که می فرمایند مردم خرم آباد بە این خانوادە برای اسکانشان کمک می کنند؟؟؟
مگر خودشان هم عضوی از این مردم نیستند؟؟؟ مگر یک سیاەچادر را جابجا یا خراب کردە است کە بتوان آنرا در محلی دیگر برپا کرد؟؟؟
٧- آیا شهردار محترم توان پاسخگویی به این بانوی معلول را دارد؟ اگر مادر خود ایشان هم بود حاضر به چنین کرداری می شد؟؟؟
و بسیاری چراهای دیگر که البته دیوار حاشا بلند است.

آنچەکه مسلم و واضح است در جوامع نا توسعە یافته اعمال قدرت به ضعفا مشهودتر است، بە قولی دیگر اعمال قدرت و قانون (کە اگر بتوان این اقدام شهرداری را قانونی نامید) تنها برای بی کسان است.

امید است شهرداری خرم آباد در تخریب بناهایی که برخلاف مقررات ملی ساختمان احداث شدەاند و یا فاقد پایان کار هستند (یعنی بناهای ناایمن) هم طبق قانون که از وظایف شهرداری است اقدام کند.

مصطفی باقری آشنا دبیر سرویس اجتماعی

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
ابتلای ۱۴ مورد دیگر بە کووید۱۹در اقلیم کردستان

ریگا کوردستان بر اساس اطلاعیەی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین وزارت بهداشت اقلیم کردستان، نتیجه‌ی آزمایش کرونای  ۹ زن، ۴ مرد و ۱ کودک  در محلەهای “سیداوه”، “روشنبیری”، “پیشمرگه”، “زین‌سیتی” و ” ماموستایان” مثبت اعلام‌شده است. در این اطلاعیەی وزارت بهداشت اقلیم کردستان همچون اطلاعیەهای قبلی اعلام‌شده است کە اکثریت مبتلایان بە ویروس کرونا در اربیل […]

سخنگوی نیروهای ائتلاف: به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، از کاهش نیروهایشان در عراق خبر داد و اعلام کرد؛ تعداد بیش از ١٠٠٠ سرباز را کاهش داده‌اند ولی همچنان به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد . ریگا کوردستان؛ مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به کردستان ٢۴، گفت؛ پس از پیروزی نیروهای عراق بر داعش، ائتلاف بین‌المللی […]

توییتر شایعه پراکنان علیه ایران را حذف کرد

یه گزارش ریگا کوردستان؛ توئیتر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بالغ بر ۷ هزار و ۸۹۱ حساب از ۵ کشور مصر، عربستان سعودی، هندوراس، اندونزی و صربستان که علیه ایران، ترکیه و قطر شایعه پراکنی می‌کردند، حذف شدند. در این راستا شبکه‌ای به نام «الفجر» که با مرکزیت مصر شامل ۲۵۴۱ حساب کاربری بوده، نیز […]

مصاحبه آرشیو
مهار و مدیریت آتش در فصل گرما فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است

مدیرکل بحران استانداری می گوید؛ علی رغم وجود هماهنگی‌های مطلوب بین دستگاه‌های اجرایی، آمادگی و مدیریت فرمانداران، تقویت و افزایش تجهیزات اطفای حریق کماکان مهار و مدیریت آتش سوزی‌های احتمالی در فصل گرما به ویژه در مراتع و جنگل‌ها را فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است.

سخنگوی نیروهای ائتلاف: به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، از کاهش نیروهایشان در عراق خبر داد و اعلام کرد؛ تعداد بیش از ١٠٠٠ سرباز را کاهش داده‌اند ولی همچنان به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد . ریگا کوردستان؛ مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به کردستان ٢۴، گفت؛ پس از پیروزی نیروهای عراق بر داعش، ائتلاف بین‌المللی […]

افسار گسختگی شیوع کرونا در کردستان

ریگا کوردستان، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه از ۸۹۵ نمونه گرفته شده تا امروز ۱۱ فروردین در استان، نتیجه تست ۴۲۵ نفر مثبت و ۴۱۵ مورد منفی است، گفت:  موارد مثبت به تفکیک شهرستان  های استان شامل  سقز۱۳۸، بانه۸۱،سنندج۹۳، کامیاران۱۳، قروه ۳۴، مریوان ۱۳،دیواندره ۱۸،بیجار ۲۳،دهگلان۹، سرواباد ۳ […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.