رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ | 11 Apr 2021
خانه » اخبار » باید حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و انتخابات پررنگ‌تر باشد
باید حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و انتخابات پررنگ‌تر باشد

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: مشاغل خانگی فرصتی برای توانمندسازی بانوان و گام مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

تاریخ انتشار : 27 آوریل 2017

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی  
جعفر توان با بیان این مطلب افزود: مهمترین هدف کمیسیون امور بانوان باید ارتقای جایگاه زنان در جامعه باشد و با شناسایی توانمندی‌ها و مشکلات آنان، راهکارهای عملی برای بروز و رفع آن ارائه دهد.

وی با تاکید بر مشارکت‌زنان در مسائل‌اجتماعی، اظهار داشت: باتوجه به اینکه نیمی از جمعیت شهرستان را زنان تشکیل می دهند باید حضور بانوان در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری پررنگ تر باشد.

وی با بیان مشکلات و آسیب های زنان در جامعه، افزود: مشاورین امور بانوان می توانند با استفاده از ظرفیت و توانمندی های بانوان در زمینه های مختلف و انتقال الگوهای مناسب فرهنگی و اجتماعی، در تغییر رویه و نگرش جامعه نقش اساسی ایفا نمایند و زمینه پیشرفت زنان و دختران را فراهم نمایند.

فرماندار شهرستان دیواندره با اشاره به توجه ویژه دولت به جایگاه بانوان، گفت: در دولت یازدهم توجه ویژه ای به زنان شده است و ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه با رویکرد عدالت جنسیتی و تهیه اطلس وضعیت اجتماعی زنان و خانواده، پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل را مورد تاکید قرار داده است.

وی ادامه داد: بیشترین آمار بازماندگان از تحصیل مربوط به دختران روستایی و حاشیه شهر است که یکی از برنامه های این کمیسیون باید شناسایی این خانواده‌ها و بیان عواقب عدم ادامه تحصیل و یا ممانعت از تحصیل آنان باشد.

 توان با تاکید بر تقویت روحیه کار در بانوان، خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای با صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت تسهیلات مشاغل خرد به زنان در راستای گسترش فعالیت بانوان در حوزه‌های مختلف اقتصادی بسته شده است.

توان با اشاره به مزایای تشکیل سمن‌ها، افزود: تشکیل و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و NGO ها در حوزه زنان و خانواده تاثیر فراوانی در حل مسائل و رسیدگی به مشکلات زنان دارد.

وی در ادامه خواستار حضور پررنگ بانوان در چرخه اقتصاد مقاومتی، مدیریت منابع و جلوگیری از فرهنگ مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی در بین زنان شد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
رودخانه راوند در اسلام آباد غرب قتلگاه ماهیان

مرگ آبزیان رودخانه راوند اسلام ابادغرب در چند روز گذشته نگرانی اهالی این منطقه را به همراه داشته است، اتفاقی که هنوز محیط زیست نتوانسته جواب قانع کننده‌ای برای آن داشته باشد. به گزارش ریگا کوردستان  به گفته‌ی اهالی روستای لٌر در حاشیه رودخانه‌ی راوند سالهاست که این محدوده در اواخر پاییز بوی مرگ می گیرد و […]

سردرگمی وبلاتکلیفی مردم نسبت به امهال وامها

بعد از زلزله و اتمام امهال دو ساله وامها مسئولین وعده امهال یکساله و بعد از آن امهال ۶ ماهه وام را دادند و دوباره با وعده امهال ماههای اسفند ،فروردین و اردیبهشت دل مردم بینوا را شاد کردند. اما غافل از آن که فقط وعده وعید بود. امروز از طرف بانک ملی شهر باینگان […]

ابتلای ۱۴ مورد دیگر بە کووید۱۹در اقلیم کردستان

ریگا کوردستان بر اساس اطلاعیەی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین وزارت بهداشت اقلیم کردستان، نتیجه‌ی آزمایش کرونای  ۹ زن، ۴ مرد و ۱ کودک  در محلەهای “سیداوه”، “روشنبیری”، “پیشمرگه”، “زین‌سیتی” و ” ماموستایان” مثبت اعلام‌شده است. در این اطلاعیەی وزارت بهداشت اقلیم کردستان همچون اطلاعیەهای قبلی اعلام‌شده است کە اکثریت مبتلایان بە ویروس کرونا در اربیل […]

مصاحبه آرشیو
مهار و مدیریت آتش در فصل گرما فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است

مدیرکل بحران استانداری می گوید؛ علی رغم وجود هماهنگی‌های مطلوب بین دستگاه‌های اجرایی، آمادگی و مدیریت فرمانداران، تقویت و افزایش تجهیزات اطفای حریق کماکان مهار و مدیریت آتش سوزی‌های احتمالی در فصل گرما به ویژه در مراتع و جنگل‌ها را فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است.

سخنگوی نیروهای ائتلاف: به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، از کاهش نیروهایشان در عراق خبر داد و اعلام کرد؛ تعداد بیش از ١٠٠٠ سرباز را کاهش داده‌اند ولی همچنان به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد . ریگا کوردستان؛ مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به کردستان ٢۴، گفت؛ پس از پیروزی نیروهای عراق بر داعش، ائتلاف بین‌المللی […]

افسار گسختگی شیوع کرونا در کردستان

ریگا کوردستان، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه از ۸۹۵ نمونه گرفته شده تا امروز ۱۱ فروردین در استان، نتیجه تست ۴۲۵ نفر مثبت و ۴۱۵ مورد منفی است، گفت:  موارد مثبت به تفکیک شهرستان  های استان شامل  سقز۱۳۸، بانه۸۱،سنندج۹۳، کامیاران۱۳، قروه ۳۴، مریوان ۱۳،دیواندره ۱۸،بیجار ۲۳،دهگلان۹، سرواباد ۳ […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.