رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ | 15 Nov 2019
خانه » اخبار » کوهدشت در مسیر گذار
کوهدشت در مسیر گذار

تاریخ انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶


ریگا کوردستان. – سرویس اجتماعی

‎همایش حامیان لیست شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شهرستان کوهدشت موسوم به لیست ١+٧ امروز سه شنبه ٢۶ اردیبهشت ٩۶ ساعت ١٧ در تالار مهرگان این شهرستان برگزار شد.
‎مراسم با تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید و سپس سرود ملی جمهوری اسلامی طنین انداز محل برگزاری مراسم گردید.
‎آقای محمد آزادبخت در ابتدای مراسم به شرح روند به اجماع رسیدن شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شهرستان کوهدشت و چگونگی نهایی شدن نفرات این لیست هفت نفره پرداخت. وی در ادامه به حامیان اعضای لیست مذکور توصیه کرد که به هر ٧ نفر لیست رأی بدهند چرا که فلسفەی شکل گیری این لیست بر مبنای خردجمعی و کار گروهی بوده و در ادامه نیز این روند باید ادامه داشته باشد تا با راهیابی حداکثری این لیست به شورا بتوان از مشکلات شهر کاست و همچنین در انتخابات آینده نیز این روند مدنی که برای نخستین بار در این شهرستان شکل گرفته است را بتوان ادامه داد. وی در ادامه از حاضرین در مراسم درخواست کرد که روز ٢٩ اردیبهشت علاوه بر ٧ کاندیدای شورای شهر به کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان یعنی دکتر حسن روحانی نیز رأی بدهند تا در چهار سال پیش رو نیز شاهد موفقیت های دولت تدبیر و امید در عرصه داخلی و عرصەهای بین المللی باشیم چرا که در صورت بازگشت کشور به دوران قبل از برجام شاهد مشکلاتی عدیده در زندگی اقتصادی و اجتماعی اقشار مختلف مردممان خواهیم بود.
‎در ادامه مراسم آقای حاجیعلی شیراوند دبیر حزب همبستگی شاخه شهرستان کوهدشت و عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان این شهرستان به نمایندگی از نمایندگان احزاب اصلاح طلب به سخنرانی پرداخت. شیراوند با ذکر مزایای استفاده از لیستی که حاصل خردجمعی و مبتنی بر روش های دمکراتیک است پرداخت و این کار را گامی بسیار مثبت در جهت گذار از روش سنتی و مبتنی بر طایفەگری و ایل گرایی به روش مدنی و دمکراتیک دانست و ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد تداوم این اقدام مثبت باشیم. وی خاطر نشان کرد که یکی از جنبەهای ارائه لیست از سوی احزاب این است که در صورت خطا و کم کاری از سوی اعضایی از لیست که به شورا ورود نمودەاند احزاب ناظر بر این لیست، اعضا را مورد پرسش قرار داده و آنان را استیضاح خواهند نمود و این امر خود باعث مسئولیت پذیری اعضا در قبال وعدەهایی که به مردم می دهند می گردد. شیراوند در پایان از حامیان تمامی کاندیداهای لیست ١+٧ خواست که به هر ٧ نفر عضو لیست رأی بدهند و ١ نفر کاندیدای ریاست جمهوری مورد حمایت اصلاح طلبان یعنی دکتر حسن روحانی را فراموش نکنند.
‎در ادامه آقای کرم دوستی ادیب فرهیخته و فعال فرهنگی شهرستان کوهدشت از حضار و حامیان کاندیداهای ١+٧ در خواست نمود که با رأی به هر ٧ نفر عضو لیست از تک روی پرهیز نموده چرا که این لیست در صورتی موفق خواهد شد که حضوری حداکثری در شورا داشته باشد و تک روی صرفا باعث به هدر رفتن زحمات شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان، کاندیداهای محترم حاضر در لیست و حامیانشان می شود.
‎در پایان مراسم نیز هفت کاندیدای عضو ائتلاف ١+٧ هر کدام بصورت جداگانه و مختصر از حامیان و اطرافیان خود خواستند که به هر هفت نفر عضو ١+٧ و همچنین دکتر حسن روحانی رأی داده و از تک روی پرهیز کنند.

مهدی آزاد بخت

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.