رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | 17 Feb 2020
خانه » اخبار » داور سقزی دیپلم افتخار کشتی گرفت
داور سقزی دیپلم افتخار کشتی گرفت

تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۶

ریگا کوردستان – سرویس ورزشی

به گزارش ریگا کوردستان محمد رحیم پور داور بین المللی سقزی، موفق به دریافت دیپلم افتخار رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا در تایلند شد.

محمد رحیم پور از سوی فدراسیون کشتی کشور برای قضاوت در رقابت های کشتی به شهر بانکوک تایلند اعزام شده بود که با قضاوت های قابل قبول به عنوان رئیس تُشک، داور وسط و قضاوت در بازی فینال این افتخار را کسب کرد.
رحیم پور، سال جاری جهت ارتقای سطح داوری خود به قزاقستان رفت و در اولین مرحله آزمون علمی و تئوری کلاس ارتقای داوران درجه یک بین المللی به درجه المپیکی (s1 ) در سال ٢٠١٧ و همچنین گزینش برای المپیک (٢٠٢٠- ژاپن) شرکت کرد.
چندین دوره قضاوت در رقابت های جام جهانی و جام باشگاه های جهان، قهرمانی آسیا و اروپا و بیش از ٣٠ مسابقه بین المللی و ١١٠ مورد مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در کارنامه این داور کورد ثبت شده است.
این داور سقزی در سال ٢٠٠٧ در کشور ارمنستان و در سال ٢٠١٠ میلادی قطر موفق شد مدرک داوری درجه ٣ و ٢ بین المللی را دریافت کند و در رقابت های کشتی جام یادگار امام (ره) که اسفند ماه سال ١٣٩٠ در قم برگزار شد توانست درجه یک داوری بین المللی را با موفقیت کسب کند.
محمد رحیم پور با اعزام از سوی فدراسیون کشتی ایران توانسته است در رقابت های جهانی و آسیایی در داخل و خارج کشور به عنوان یکی از داوران ممتاز شناخته شود.
رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا از روز ٢٩ تیرماه به مدت ۴ روز در بانکوک تایلند برگزار شد و کشتی گیران کشور ایران، در هردو بخش فرنگی و آزاد، به مقام قهرمانی دست یافتند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.