رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ | 24 Jan 2020
خانه » اخبار » سومین نشست فصلی جامعەی ایلامیان مرکز “جام” در تهران برگزار شد
سومین نشست فصلی جامعەی ایلامیان مرکز “جام” در تهران برگزار شد

تاریخ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۶

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی

در جهت نقش‌آفرینی حداکثری در پروسەی محلەمحوری شهر تهران،

سومین نشست فصلی جامعەی ایلامیان مرکز “جام” در تهران برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان این مراسم کە با حضور بیش از سیصد تن از رجال فرهنگی و سیاسی و بزرگان و جوانان و زنان و هنرمندان و ورزشکاران و بازاریان ایلامی در مسجد حضرت بقیەاللە الاعظم “عج” ایلامیان در تهران، برگزار گردید، مسایل مبتلابە ایلامیان در استانهای تهران و البرز برگزار گردید، مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر صالحی امیری، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور در این مراسم، ایران را مدیون ایلام دانست.
دکتر صالحی امیری، این موضوع را از سە منظرگاە مورد بررسی قرار داد و افزود: از منظرگاە تمدنی، تاریخ ایران از تمدن ایلام آغاز می‌گردد و از منظرگاە تاریخ معاصر، ایران وامدار مرزداری و وفاداری ایلامیان بە ویژە در دوران جنگ تحمیلی و جنگ شهرهاست و از منظرگاە فرهنگی نیز ایلام را بە دلیل تنوع قومیتی‌اش، باید ایران کوچک نامید کە نمونەای کامل از انسجام و وحدت ملی بودە و هست و بە همین دلیل باید بگویم کە بندە تا حالا ایلامی بد ندیدەام و افتخارم این است کە با فرزندان توانمند ایلامی همکار بودەام.
سلیمانی دشتکی ، استاندار ایلام نیز خواستار حضور موثرتر ایلامیان در فرایند توسعەی ایلام گردید و از ایلامیان ساکن مرکز خواست کە ستاد توسعەی ایلام را بنیان نهند.
مهندس مروارید استاندار سابق ایلام و قایم مقام معاونت مالی شهرداری تهران نیز در این مراسم بە پیشینەی حضور ایلامیان در تهران اشارە کرد و خواهان مشارکت بیشتر ایلامیان در مسایل شهری تهران گردید.
دکتر داریوش قنبری، نمایندەی سابق ایلام در مجلس و مشاور شهردار تهران و نمایندەی پارلمانی شهرداری تهران نیز تداوم نقش آفرینی ایلامیان در روند شهروندی تهران را از نکات برجستەی جامعەی ایلامیان مرکز دانست و آن را منطبق بر اصل محلەمحوری در فرایند توسعەی محلات شهری و در نهایت توسعەی کلان شهر تهران دانست.
این مراسم با پیام حضرت ایت اللە لطفی ایلامی، نمایندەی محترم ولی فقیە در استان ایلام و امام جمعەی ایلام و رییس هیات امنای این مسجد، برگزار گردید و اقایان احمد ناصری گهر و علی یاری، از نمایندگان ادوار استان ایلام در این مراسم ، بە ایراد سخنرانی و بیان مسایل و مشکلات استان پرداختند.

مصطفی بیگی، شهردار اسبق ایلام و قایم مقام شهرداری منطقەی نوزدە شهرداری تهران، بە عنوان مدیر اجرایی این برنامە رئوس برخی برنامەهای اجرا شدە را بە شرح زیر، برشمرد:
– معرفی آثار جدید دکتر آیت محمدی،
– معرفی فیلم کادر قرمز توسط برادران صیدخانی
– معرفی قهرمانان ملی کە جدیدا مدال گرفتەاند.
– معرفی انتصاب شدەهای جدید دولتی
-گزارش کار نماینده‌ی استان در مجلس دانش‌آموزی و مسایل جوانان جامعەی ایلامیان پایتخت توسط آقای حمزەی عبدی
– گزارش مسایل جامعەی بانوان ایلامی، توسط خانم دکتر مهین عباسی
– گزارش جناب استاندار ایلام
-سخنرانی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت

وی همچنین مصوبەهای مهم این نشست را چنین اعلام نمود:

– تشکیل مستمر جلسات بە شکل نشست فصلی
– تشکیل کارگروە جامعەی دانشگاهیان ایلامی مقیم پایتخت
– فعالتر کردن جامعەی بانوان ایلامی پایتخت
– تشکیل ستاد توسعەی استان در جامعەی ایلامیان پایتخت با ماموریت آقایان بیگی و آقای ناصری گهر بە عنوان نمایندەی نمایندگان ادوار مجلس

در پایان این مراسم از خدمات ارزندەی مهندس مروارید و معاونین ایشان، در طول دورەی مدیریت چهارسالەی استانداری ایلام، قدردانی گردید.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.