رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ | 16 Apr 2021
خانه » اخبار » سومین نشست فصلی جامعەی ایلامیان مرکز “جام” در تهران برگزار شد
سومین نشست فصلی جامعەی ایلامیان مرکز “جام” در تهران برگزار شد

تاریخ انتشار : 27 دسامبر 2017

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی

در جهت نقش‌آفرینی حداکثری در پروسەی محلەمحوری شهر تهران،

سومین نشست فصلی جامعەی ایلامیان مرکز “جام” در تهران برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان این مراسم کە با حضور بیش از سیصد تن از رجال فرهنگی و سیاسی و بزرگان و جوانان و زنان و هنرمندان و ورزشکاران و بازاریان ایلامی در مسجد حضرت بقیەاللە الاعظم “عج” ایلامیان در تهران، برگزار گردید، مسایل مبتلابە ایلامیان در استانهای تهران و البرز برگزار گردید، مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر صالحی امیری، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور در این مراسم، ایران را مدیون ایلام دانست.
دکتر صالحی امیری، این موضوع را از سە منظرگاە مورد بررسی قرار داد و افزود: از منظرگاە تمدنی، تاریخ ایران از تمدن ایلام آغاز می‌گردد و از منظرگاە تاریخ معاصر، ایران وامدار مرزداری و وفاداری ایلامیان بە ویژە در دوران جنگ تحمیلی و جنگ شهرهاست و از منظرگاە فرهنگی نیز ایلام را بە دلیل تنوع قومیتی‌اش، باید ایران کوچک نامید کە نمونەای کامل از انسجام و وحدت ملی بودە و هست و بە همین دلیل باید بگویم کە بندە تا حالا ایلامی بد ندیدەام و افتخارم این است کە با فرزندان توانمند ایلامی همکار بودەام.
سلیمانی دشتکی ، استاندار ایلام نیز خواستار حضور موثرتر ایلامیان در فرایند توسعەی ایلام گردید و از ایلامیان ساکن مرکز خواست کە ستاد توسعەی ایلام را بنیان نهند.
مهندس مروارید استاندار سابق ایلام و قایم مقام معاونت مالی شهرداری تهران نیز در این مراسم بە پیشینەی حضور ایلامیان در تهران اشارە کرد و خواهان مشارکت بیشتر ایلامیان در مسایل شهری تهران گردید.
دکتر داریوش قنبری، نمایندەی سابق ایلام در مجلس و مشاور شهردار تهران و نمایندەی پارلمانی شهرداری تهران نیز تداوم نقش آفرینی ایلامیان در روند شهروندی تهران را از نکات برجستەی جامعەی ایلامیان مرکز دانست و آن را منطبق بر اصل محلەمحوری در فرایند توسعەی محلات شهری و در نهایت توسعەی کلان شهر تهران دانست.
این مراسم با پیام حضرت ایت اللە لطفی ایلامی، نمایندەی محترم ولی فقیە در استان ایلام و امام جمعەی ایلام و رییس هیات امنای این مسجد، برگزار گردید و اقایان احمد ناصری گهر و علی یاری، از نمایندگان ادوار استان ایلام در این مراسم ، بە ایراد سخنرانی و بیان مسایل و مشکلات استان پرداختند.

مصطفی بیگی، شهردار اسبق ایلام و قایم مقام شهرداری منطقەی نوزدە شهرداری تهران، بە عنوان مدیر اجرایی این برنامە رئوس برخی برنامەهای اجرا شدە را بە شرح زیر، برشمرد:
– معرفی آثار جدید دکتر آیت محمدی،
– معرفی فیلم کادر قرمز توسط برادران صیدخانی
– معرفی قهرمانان ملی کە جدیدا مدال گرفتەاند.
– معرفی انتصاب شدەهای جدید دولتی
-گزارش کار نماینده‌ی استان در مجلس دانش‌آموزی و مسایل جوانان جامعەی ایلامیان پایتخت توسط آقای حمزەی عبدی
– گزارش مسایل جامعەی بانوان ایلامی، توسط خانم دکتر مهین عباسی
– گزارش جناب استاندار ایلام
-سخنرانی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران و وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت

وی همچنین مصوبەهای مهم این نشست را چنین اعلام نمود:

– تشکیل مستمر جلسات بە شکل نشست فصلی
– تشکیل کارگروە جامعەی دانشگاهیان ایلامی مقیم پایتخت
– فعالتر کردن جامعەی بانوان ایلامی پایتخت
– تشکیل ستاد توسعەی استان در جامعەی ایلامیان پایتخت با ماموریت آقایان بیگی و آقای ناصری گهر بە عنوان نمایندەی نمایندگان ادوار مجلس

در پایان این مراسم از خدمات ارزندەی مهندس مروارید و معاونین ایشان، در طول دورەی مدیریت چهارسالەی استانداری ایلام، قدردانی گردید.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
رودخانه راوند در اسلام آباد غرب قتلگاه ماهیان

مرگ آبزیان رودخانه راوند اسلام ابادغرب در چند روز گذشته نگرانی اهالی این منطقه را به همراه داشته است، اتفاقی که هنوز محیط زیست نتوانسته جواب قانع کننده‌ای برای آن داشته باشد. به گزارش ریگا کوردستان  به گفته‌ی اهالی روستای لٌر در حاشیه رودخانه‌ی راوند سالهاست که این محدوده در اواخر پاییز بوی مرگ می گیرد و […]

سردرگمی وبلاتکلیفی مردم نسبت به امهال وامها

بعد از زلزله و اتمام امهال دو ساله وامها مسئولین وعده امهال یکساله و بعد از آن امهال ۶ ماهه وام را دادند و دوباره با وعده امهال ماههای اسفند ،فروردین و اردیبهشت دل مردم بینوا را شاد کردند. اما غافل از آن که فقط وعده وعید بود. امروز از طرف بانک ملی شهر باینگان […]

ابتلای ۱۴ مورد دیگر بە کووید۱۹در اقلیم کردستان

ریگا کوردستان بر اساس اطلاعیەی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین وزارت بهداشت اقلیم کردستان، نتیجه‌ی آزمایش کرونای  ۹ زن، ۴ مرد و ۱ کودک  در محلەهای “سیداوه”، “روشنبیری”، “پیشمرگه”، “زین‌سیتی” و ” ماموستایان” مثبت اعلام‌شده است. در این اطلاعیەی وزارت بهداشت اقلیم کردستان همچون اطلاعیەهای قبلی اعلام‌شده است کە اکثریت مبتلایان بە ویروس کرونا در اربیل […]

مصاحبه آرشیو
مهار و مدیریت آتش در فصل گرما فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است

مدیرکل بحران استانداری می گوید؛ علی رغم وجود هماهنگی‌های مطلوب بین دستگاه‌های اجرایی، آمادگی و مدیریت فرمانداران، تقویت و افزایش تجهیزات اطفای حریق کماکان مهار و مدیریت آتش سوزی‌های احتمالی در فصل گرما به ویژه در مراتع و جنگل‌ها را فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است.

سخنگوی نیروهای ائتلاف: به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، از کاهش نیروهایشان در عراق خبر داد و اعلام کرد؛ تعداد بیش از ١٠٠٠ سرباز را کاهش داده‌اند ولی همچنان به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد . ریگا کوردستان؛ مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به کردستان ٢۴، گفت؛ پس از پیروزی نیروهای عراق بر داعش، ائتلاف بین‌المللی […]

افسار گسختگی شیوع کرونا در کردستان

ریگا کوردستان، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه از ۸۹۵ نمونه گرفته شده تا امروز ۱۱ فروردین در استان، نتیجه تست ۴۲۵ نفر مثبت و ۴۱۵ مورد منفی است، گفت:  موارد مثبت به تفکیک شهرستان  های استان شامل  سقز۱۳۸، بانه۸۱،سنندج۹۳، کامیاران۱۳، قروه ۳۴، مریوان ۱۳،دیواندره ۱۸،بیجار ۲۳،دهگلان۹، سرواباد ۳ […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.