جوانه صلح بلوط به ارمنستان رسید

  • توسط
  • ۱۳۹۷-۰۴-۰۶
  • ۰

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی 

 

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از الفبای صلح و آشتی هفتم تیرماه سالیادبمباران شیمیایی شهر سردشت به دست رژیم بعث عراق و صدام است که هر سال در چنین روزی خاطره ایثار شهدا و مصدومان شیمیایی آن فاجعه انسانی گرامی داشته می شود.

چندسالی است صلح و مهربانی، در قالب پروژه ای ملی و بین المللی توسط جمعی از کنشگران مدنی سردشت استارت خورده است که قبلا” یادمان شهدای حلبچه و اقلیم انفال شده کردستان و همایش فعالان فضای مجازی کشور و… میزبان بذر و  جوانه صلح  و مهربانی بلوط بودند و این بار نیز  ارمنستان و تلویزیون ملی آن پذیرای آن شدند.

طی دیداری که دبیرکل و دبیران کارگروه های چندگانه انجمن سوادرسانه ای ایران در هفته آغازین تیرماه ۹۷ از تلویزیون ملی ارمنستان داشتند،  جوانه صلح بلوط، توسط  رئوف آذری، شهروند سردشتی و دبیرکارگروه “سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی” انجمن سوادرسانه ای، تقدیم آقای اریک مدیر رسانه اول و ملی ارمنستان و تیم مدیریتی جوان آن رسانه گردید که با استقبال خوب جمع مدیران مواجه گردید و بنا شد تا در راستای پاسداشت پروژه #صلح_جهانی کنشگران مدنی سردشت، در فضای باز تلویزیون و مشرف بر شهر ایروان پایتخت ارمنستان غرس شود.

شایان ذکر است جوانه بلوط تقدیمی به تلویزیون ملی ارمنستان، توسط دانش آموزان زنگ مهربانی دبیرستان متوسطه اول گل کنگ/کانیه زرد  یکی از روستاهای نقطه صفر مرزی سردشت پرورش یافته بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار