رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | 17 Feb 2020
خانه » اخبار » جوانه صلح بلوط به ارمنستان رسید
جوانه صلح بلوط به ارمنستان رسید

تاریخ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس اجتماعی 

 

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از الفبای صلح و آشتی هفتم تیرماه سالیادبمباران شیمیایی شهر سردشت به دست رژیم بعث عراق و صدام است که هر سال در چنین روزی خاطره ایثار شهدا و مصدومان شیمیایی آن فاجعه انسانی گرامی داشته می شود.

چندسالی است صلح و مهربانی، در قالب پروژه ای ملی و بین المللی توسط جمعی از کنشگران مدنی سردشت استارت خورده است که قبلا” یادمان شهدای حلبچه و اقلیم انفال شده کردستان و همایش فعالان فضای مجازی کشور و… میزبان بذر و  جوانه صلح  و مهربانی بلوط بودند و این بار نیز  ارمنستان و تلویزیون ملی آن پذیرای آن شدند.

طی دیداری که دبیرکل و دبیران کارگروه های چندگانه انجمن سوادرسانه ای ایران در هفته آغازین تیرماه ۹۷ از تلویزیون ملی ارمنستان داشتند،  جوانه صلح بلوط، توسط  رئوف آذری، شهروند سردشتی و دبیرکارگروه “سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی” انجمن سوادرسانه ای، تقدیم آقای اریک مدیر رسانه اول و ملی ارمنستان و تیم مدیریتی جوان آن رسانه گردید که با استقبال خوب جمع مدیران مواجه گردید و بنا شد تا در راستای پاسداشت پروژه #صلح_جهانی کنشگران مدنی سردشت، در فضای باز تلویزیون و مشرف بر شهر ایروان پایتخت ارمنستان غرس شود.

شایان ذکر است جوانه بلوط تقدیمی به تلویزیون ملی ارمنستان، توسط دانش آموزان زنگ مهربانی دبیرستان متوسطه اول گل کنگ/کانیه زرد  یکی از روستاهای نقطه صفر مرزی سردشت پرورش یافته بود.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.