رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | 17 Feb 2020
خانه » اخبار » تلاش برای ثبت “جشن انارانه پاوه”
تلاش برای ثبت “جشن انارانه پاوه”

تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس فرهنگی

به گزارش خبرگزاری ریگا کوردستان؛ امین قهرمانی رییس پایگاه میراث فرهنگی اورامانات از تلاش این پایگاه برای ثبت جشن انارانه خبر داد.

قهرمانی بیان داشت:جشن انارانه میراث فرهنگی استان کرمانشاه است و اولین جشن آن نیز در منطقه اورامانات کرمانشاه برگزار گردید.

رییس پایگاه میراث فرهنگی اورامانات اظهار داشت: این پایگاه تلاش خود را برای برگزاری باشکوه این مراسم و به ثبت ملی رساندن آن بعنوان یک میراث فرهنگی از استان کرمانشاه خواهد کرد.

قهرمانی گفت: از تمامی مسئولان استان، نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه شهرستان پاوه انتظار داریم در راستای به ثبت ملی رساندن جشن انارانه پایگاه میراث فرهنگی اورامانات را یاری نمایند.

وی در پایان اظهار داشت:پایگاه میراث فرهنگی اورامانات در تلاش است تا زیر ساخت‌های لازم را برای جهانی شدن منطقه اورامانات بعنوان یک منطقه تاریخی _ توریستی آماده نماید چرا که اورامانات از پتانسیل‌های بسیاری برخوردار است ومی‌تواند زمینه‌های اشتغال جوانان این منطقه را فراهم آورد

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.