رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | 06 Dec 2019
خانه » اخبار » دفتر اتحادیه میهنی در منطقه شنگال توسط طرفداران پ.ک.ک اشغال شد
دفتر اتحادیه میهنی در منطقه شنگال توسط طرفداران پ.ک.ک اشغال شد

تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۷

ریگا کردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان طی روزهای گذشته و با صدور فرمانی از سوی قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان و از رهبران اتحادیه میهنی کردستان مبنی بر ممنوعیت فعالیت احزاب فاقد مجوز در اقلیم، نیروهای امنیتی اتحادیه میهنی اقدام به اعمال فشار بر حزب جنبش آزادی به عنوان جریان نزدیک به پ.ک.ک، و تعطیلی دفاتر این حزب در شهرهای استان سلیمانیه کردند.

این اقدام واکنش های مختلفی را در اقلیم به دنبال داشت و پ.ک.ک، و جنبش آزادی هدف از آن را جلب رضایت ترکیه و بهبود روابط تجاری اتحادیه میهنی با این کشور خوانده و اعلام کردند که در اعتراض به این اقدامات تظاهرات خیابانی برپا می کنند.

از سوی دیگر پایگاه خبری- تحلیلی شارپرس، گزارش داد که شامگاه جمعه ۹ آذر/۳۰ نوامبر شماری از طرفداران پ.ک.ک، در منطقه سنونی از توابع شنگال در واکنش به تعطیلی دفاتر حزب جنبش آزادی، با ورود به ساختمان دفتر اتحادیه میهنی کردستان در این منطقه، آن را به مدت دو ساعت اشغال کردند.

طرفداران پ.ک.ک، با پایین آوردن پرچم اتحادیه میهنی از فراز این ساختمان، خواهان تعطیلی تمامی دفاتر اتحادیه میهنی در شنگال و اطراف آن شدند.

شورای رهبری پ.ک.ک، در واکنش به این اقدامات اتحادیه میهنی در اطلاعیه ای اعلام کرده که اقدامات اتحادیه میهنی هیچ ارتباطی با قوانین اقلیم و عراق نداشته و در منطقه تحت سلطه اتحادیه میهنی و تحت فشار ترکیه و برای منافع موقت و کوتاه مدت انجام می شود.

در مقابل سرکنسول ترکیه در اربیل نیز از اقدامات اتحادیه میهنی کردستان برای اعمال فشار بر جنبش آزادی به عنوان جریان نزدیک به پ.ک.ک،در سلیمانیه و تعطیلی دفاتر آن در شهرهای این استان تقدیر کرده و خواهان ادامه این روند شد.

فراکسیون های احزاب جنبش تغییر و نسل نو در پارلمان کردستان نیز این اقدام اتحادیه میهنی را تصمیمی سیاسی و فاقد وجاهت قانونی و نقض حقوق بشر و آزادی های سیاسی در اقلیم خوانده و آن را محکوم کردند.

ترکیه پیشتر با متهم کردن اتحادیه میهنی به همکاری با پ.ک.ک، استان سلیمانیه را مورد تحریم قرار داده و پروازهای میان فرودگاه سلیمانیه و کلیه فرودگاه های ترکیه را ممنوع اعلام کرد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.