رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | 08 Dec 2019
خانه » اخبار » احتمال کاهش بیشتر قیمتها در بازارهای ارز و طلا
احتمال کاهش بیشتر قیمتها در بازارهای ارز و طلا

تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس اقتصادی

به گزارش ریگا کوردستان با توجه به موارد ذیل ،روز دوشنبه بعد از پایان ساعت تسویه، احتمال کاهش بیشتر قیمتها در بازارهای ارز و طلا و سکه زیاد خواهد بود :

– بدنبال قانون جدیدی که امروز به صرافیها ابلاغ شد و بر اساس آن صرافیها مجاز به خرید ارز حاصل از صادرات تا سقف ۱ میلیون یورو یا معادل آن از صادرکنندگان شدند و روند نزولی نرخ ارز در هفته های اخیر و نیز صحبتهای اخیر رئیس بانک مرکزی مبنی بر درخواست صادرکنندگان در آینده نزدیک برای فروش ارز حاصل از صادرات در سیستم بانکی داخل کشور، انتظار میرود صادرکنندگان برای کسب سود بیشتر از فرصت فراهم شده استفاده و سریعتر اقدام به فروش ارز حاصل از صادراتشان به صرافیها کنند .
لذا با توجه به اینکه ارز شرکتهای پتروشیمی که بیشترین سهم صادرات متعلق به آنهاست اغلب درهم است و فردا در کشور امارات تعطیل رسمیست ، از روز دوشنبه صبح اقدام به فروش درهم در صرافیها کنند که این امر موجب کاهش نرخ درهم و بدنبال آن کاهش در بازارهای طلا و سکه خواهد شد .

حتی در صورت عدم عرضه درهم توسط شرکتهای پتروشیمی به صرافیها ، بازارساز از روز دوشنبه اقدام به تزریق درهم به بازار خواهد کرد . امروز و فردا بدلیل تعطیلی کشور امارات، تزریق درهم توسط بازارساز مقدور نبود و به همین دلیل بازارها کاهش چندانی پیدا نکردند .

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.