رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ | 21 Feb 2020
خانه » اخبار » وضعیت جسمانی لیلا گوون بحرانی است
وضعیت جسمانی لیلا گوون بحرانی است

تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از روزنامه ینی یاشام، دکتر شبنم کورور فنجانچی، رئیس انجمن حقوق بشر ترکیه در پی دیدار با لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در ۱۰۵مین روز از اعتصاب غذای وی و معاینه این سیاستمدار کرد ترکیه در منزل شخصیش در مصاحبه با خبرنگاران گفت: به همراه مهمت شریف دمیر، رئیس خانه پزشکان دیاربکر با لیلا گوون دیدار و به معاینه وی پرداختیم. با وضعیتی روبه رو هستیم که از فردی که ۱۰۵ روز اعتصاب غذا کرده است انتظار می رفت. کاهش شدید وزن و قوای جسمانی همزمان با اعتصاب غذا ادامه دارد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: وضعیت بافت مغزی و اعصاب گوون در سایه مصرف ویتامین B محافظت شده است. ولی وضعیت جسمانی وی بحرانی است و ریسک بالایی دارد. هم به دلیل سن وی و هم وضعیت جسمانیش باید بسیار با دقت عمل کرد. از این مرحله به بعد به دلیل آسیب شدید به بافت عضلانی، به قلب نیز آسیب وارد می شود. گوون با چنین ریسکی روبه رو است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.