رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ | 15 Dec 2019
خانه » اخبار » تلاش عراق برای رهایی از سیطره سربازان آمریکایی
تلاش عراق برای رهایی از سیطره سربازان آمریکایی

تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان، به نقل از خبرگزاری «المعلومه» علی الغانمی در گفتگو یی با بیان اینکه نمایندگان مجلس در پاسخ به اظهارات توهین آمیز  جوی هو، کاردار سفارت آمریکا در بغداد برای جمع آوری امضاءهایی  به منظور تصویب قانون  اخراج نیروهای آمریکایی که به طور غیر قانونی در عراق حضور دارند، تلاش می کنند، از دولت و وزارت خارجه عراق خواست در برابر این اظهارات جوی هو موضعگیری کند و سفیر آمریکا را به وزارت خارجه فراخواند و یادداشت اعتراض آمیزی به وی تسلیم کند.

الغانمی افزود:  در توافقنامه راهبردی امضاء شده بین بغداد – واشنگتن هیچگونه اشاره ای به حضور نظامیان آمریکایی در خاک عراق نشده است، لذا این حضور نظامی آمریکا غیر قانونی است و توافقنامه بین بغداد- واشنگتن باید لغو شود.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.