رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ | 24 Jan 2020
خانه » اخبار » اجساد ۴۷۲۰ نفر از جمله ۸۵۱ کودک در نینوا بیرون آورده شدند
اجساد ۴۷۲۰ نفر از جمله ۸۵۱ کودک در نینوا بیرون آورده شدند

تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۷

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از بغداد الیوم، فاضل الغراوی، عضو کمیسیون حقوق بشر عراق ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه کوتاهی اعلام کرد که تا اول مارس جاری (جمعه گذشته ۹ اسفند) در مجموع چهار هزار و ۷۲۰ جسد از جمله اجساد ۸۵۱ کودک از مناطق مختلف استان مرزی نینوا در شمال غرب این کشور بیرون آورده شدند.

بنا بر آن چه در بیانیه الغراوی آمده، از مجموع اجساد بیرون آورده شده در استان نینوا، هویت دو هزار و ۶۶۶ جسد مشخص شده در حالی که هویت دو هزار و ۵۴ جسد دیگر همچنان نامشخص است.

یادآور می شود که تروریست های داعش از اواسط سال ۲۰۱۴ میلادی شهر موصل، مرکز استان نینوا را به کنترل خود درآوردند و ظرف سه سال تسلط خود بر این استان، جنایت های زیادی را مرتکب شدند تا این که در نهایت در ماه آگوست سال ۲۰۱۷ آزادسازی کامل استان از سوی نیروهای عراقی اعلام شد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.