رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ | 13 Apr 2021
خانه » اخبار » کرمانشاه به لیست مناطق جنگی پیوست
کرمانشاه به لیست مناطق جنگی پیوست

تاریخ انتشار : 18 مارس 2019

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی
به گزارش ریگا کوردستان، هوشنگ بازوند استاندار ظهر امروز دوشنبه در آخرین شورای اداری سال ۹۷ که در استانداری کرمانشاه برگزار شد ضمن اعلام این خبر که شهر کرمانشاه در لیست «مناطق جنگی» قرار گرفت، اظهار داشت: با پیگیر‌های بسیار و جلسات متعدد با سرلشکر باقری و نیز پیگیری‌های سردار عظیمی و ریحانی در قانون برنامه ششم توسعه و طبق ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم شهر کرمانشاه جز مناطق عملیاتی قرار گرفت.
وی افزود: طبق ماده ۱۲ به منظور جبران عقب ماندگی مناطق عملیاتی دفاع مقدس دستگاه‌های مربوطه از جمله سازمان مدیریت برنامه ریزی ارزیابی جامع از وضعیت توسعه نیافتگی زیرساخت‌های این مناطق تهیه کند تا بتوانیم از این محل جبران اعتبارات گذشته را داشته باشیم.
استاندار کرمانشاه گفت: در این راستا سازمان اداری استخدامی موظف است اعتبار لازم برای اعمال قانون جهت کارکنان شاغل در این مناطق از اول اجرای قانون برنامه تأمین کند.
وی یادآور شد: همچنین سازمان اداری و استخدامی مکلف است نسبت به صدور احکام و پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس بنا بر جداول و ضوابط اداری سال ۷۶ سازمان امور استخدامی از سال دوم اجرای برنامه اقدام کند
بازوند در ادامه افزود: این قانون شامل کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی دستگاه‌های دولتی می‌شود، گفت: طبق قانون دستگاه‌های دولتی مکلفند از اول فروردین سال ۹۷ یک طبقه شغلی به کارمندان خود اعطا کنند.
وی تصریح کرد: اکنون سازمان اداری و استخدامی کشور از نظر صدور احکام پرسنلی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از نظر تامین بار مالی، مسئول اجرای قانون افزایش حقوق در مناطق جنگی هستند.
بنابراین از فروردین ۹۸ کارمندان کرمانشاهی نه تنها شاهد افزایش حقوق مصوب مجلس شورای اسلامی (۴۰۰ هزار تومان ثابت و ۱۰ درصد حقوق) هستند بلکه ۲۰ تا ۲۵ درصد دیگر هم به حقوق آنان اضافه می‌شود؛ یعنی در مجموع با یک افزایش حقوق حدود ۴۵ مواجه میشویم.
از سویی دیگر بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، افزایش حقوق مطابق با ماده ۱۱۲ باید از ابتدای سال ۹۶ اعمال شود؛ یعنی کارمندان کرمانشاهی این افزایش حقوق را حدود ۲ سال از دولت طلبکار می‌شوند.
آنچنان که استاندار کرمانشاه امروز اعلام کرد: همه دستگاه‌های اجرایی موظفند که امسال از محل اعتبارات خود حداقل یک تا سه ماه از این افزایش حقوق را به کارمندان خود پرداخت کنند و سایر ماه‌ها هم با عنوان دیون در سال ۹۸ پرداخت می‌شود.
به گفته بازوند، کل دیون ۹۶ و ۹۷ را روز گذشته و همزمان با ابلاغ نامه ستادکل نیرو‌های مسلح، به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ شده است تا در بودجه سال آینده لحاظ و به کارمندان پرداخت شود.
لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
رودخانه راوند در اسلام آباد غرب قتلگاه ماهیان

مرگ آبزیان رودخانه راوند اسلام ابادغرب در چند روز گذشته نگرانی اهالی این منطقه را به همراه داشته است، اتفاقی که هنوز محیط زیست نتوانسته جواب قانع کننده‌ای برای آن داشته باشد. به گزارش ریگا کوردستان  به گفته‌ی اهالی روستای لٌر در حاشیه رودخانه‌ی راوند سالهاست که این محدوده در اواخر پاییز بوی مرگ می گیرد و […]

سردرگمی وبلاتکلیفی مردم نسبت به امهال وامها

بعد از زلزله و اتمام امهال دو ساله وامها مسئولین وعده امهال یکساله و بعد از آن امهال ۶ ماهه وام را دادند و دوباره با وعده امهال ماههای اسفند ،فروردین و اردیبهشت دل مردم بینوا را شاد کردند. اما غافل از آن که فقط وعده وعید بود. امروز از طرف بانک ملی شهر باینگان […]

ابتلای ۱۴ مورد دیگر بە کووید۱۹در اقلیم کردستان

ریگا کوردستان بر اساس اطلاعیەی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین وزارت بهداشت اقلیم کردستان، نتیجه‌ی آزمایش کرونای  ۹ زن، ۴ مرد و ۱ کودک  در محلەهای “سیداوه”، “روشنبیری”، “پیشمرگه”، “زین‌سیتی” و ” ماموستایان” مثبت اعلام‌شده است. در این اطلاعیەی وزارت بهداشت اقلیم کردستان همچون اطلاعیەهای قبلی اعلام‌شده است کە اکثریت مبتلایان بە ویروس کرونا در اربیل […]

مصاحبه آرشیو
مهار و مدیریت آتش در فصل گرما فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است

مدیرکل بحران استانداری می گوید؛ علی رغم وجود هماهنگی‌های مطلوب بین دستگاه‌های اجرایی، آمادگی و مدیریت فرمانداران، تقویت و افزایش تجهیزات اطفای حریق کماکان مهار و مدیریت آتش سوزی‌های احتمالی در فصل گرما به ویژه در مراتع و جنگل‌ها را فقط با مشارکت مردم امکان پذیر است.

سخنگوی نیروهای ائتلاف: به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، از کاهش نیروهایشان در عراق خبر داد و اعلام کرد؛ تعداد بیش از ١٠٠٠ سرباز را کاهش داده‌اند ولی همچنان به همکاری با پیشمه‌رگه ادامه خواهیم داد . ریگا کوردستان؛ مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، به کردستان ٢۴، گفت؛ پس از پیروزی نیروهای عراق بر داعش، ائتلاف بین‌المللی […]

افسار گسختگی شیوع کرونا در کردستان

ریگا کوردستان، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با بیان اینکه از ۸۹۵ نمونه گرفته شده تا امروز ۱۱ فروردین در استان، نتیجه تست ۴۲۵ نفر مثبت و ۴۱۵ مورد منفی است، گفت:  موارد مثبت به تفکیک شهرستان  های استان شامل  سقز۱۳۸، بانه۸۱،سنندج۹۳، کامیاران۱۳، قروه ۳۴، مریوان ۱۳،دیواندره ۱۸،بیجار ۲۳،دهگلان۹، سرواباد ۳ […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.