رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ | 20 Jan 2020
خانه » اخبار » برگزاری مراسم نوروز در اقلیم کردستان انجام شد
برگزاری مراسم نوروز در اقلیم کردستان انجام شد

تاریخ انتشار : ۳ فروردین ۱۳۹۸

ریگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان مردم شهرهای مختلف اقلیم کردستان از جمله در اربیل، سلیمانیه، دهوک، آکری، دربندیخان، کویه، سوران، رواندز، سیدصادق، قلادزی و… با تجمع در مکان های از پیش اعلام شده و برافروختن آتش، جشن نوروزی را برپا کردند.

همچنین شمار بسیاری از مقامات و مسئولین اقلیم نیز در میان این مراسم ها حضور داشتند، از جمله در استان اربیل مسعود بارزانی و دیگر مقامات استان در مراسم برپایی آتش حضور داشته و در اولین روز از مراسم های نوروزی از مکان تفریحی ویژه مردم بازدید کردند.

در سلیمانیه نیز مقامات حزب اتحادیه میهنی از جمله هیرو ابراهیم احمد، از مقامات ارشد این حزب و همسر جلال طالبانی دبیر کل فقید اتحادیه میهنی آتش نوروز را در این شهر برپا کردند.

در منطقه آکری از توابع استان دهوک نیز نوروز با برافروختن ۱۰۰۰ مشعل فروزان بر فراز کوه کلی در آکری برگزار شد.

در دیگر شهرهای کردنشین در ترکیه و سوریه نیز مراسم نورزی در تجمعات هزاران نفری مردم برگزار شده و در دیاربکر(آمد) و وان ترکیه شمار جمعیت به ۱۰۰ هزار تن رسیده است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.