رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ | 24 Jan 2020
خانه » اخبار » مولود چاووش اوغلو: HDP بدون اجازه PKK نمی تواند یک قدم بردارد
مولود چاووش اوغلو: HDP بدون اجازه PKK نمی تواند یک قدم بردارد

تاریخ انتشار : ۶ فروردین ۱۳۹۸

یگا کوردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کوردستان  مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از ائتلاف ملت در انتخابات ۳۱ مارس ۲۰۱۹ میلادی در ترکیه گفت: ما به دلیل حضور حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در داخل ائتلاف اپوزیسیون به آن ائتلاف ذلت می گوییم، زیرا HDP یک حزب مایل به PKK است.  HDPبدون اجازه PKK حتی نمی تواند یک قدم برداشته و نامزد معرفی کند. این موضوع را نیز پنهان نمی کنند. رؤسای این حزب و نمایندگان آن آشکارا اعلام می کنند که ما به PKK و قندیل تکیه کرده ایم. به احزابی که مستقیماً باPKK ائتلاف می کنند می توان گفت ائتلاف ملت؟ این ائتلاف تنها می تواند ائتلاف ذلت باشد. در درون این ائتلاف تروریست ها حضور دارند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در درون این ائتلاف ۳۲۵ تن از سوی HDP برای کادر شهرداری های مختلف معرفی شده است. تمامی این ها را بدون استثنا PKK تعیین کرده است. ۸۲ تن از نامزدهای حزب سعادت، ۲۹ تن از نامزدهای حزب خوب و ۲۱۴ تن از نامزدهای حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) را PKK معرفی کرده است. علاوه بر این تونچ سونر، نامزد شهرداری ازمیر از سوی CHP کیست؟ فردی که در اثنای عملیات نیروهای امنیتی ما علیه سنگرها و خندق ها در جنوب شرق ترکیه پیام همبستگی با PKK صادر کرده بود. ملت ما به کسانی که در همبستگی با PKK باشند “خائن” می گوید.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.