رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ | 18 Nov 2019
خانه » اخبار » دولت عراق سد آبی در اقلیم کردستان می سازد
دولت عراق سد آبی در اقلیم کردستان می سازد

تاریخ انتشار : ۷ فروردین ۱۳۹۸

به گزارش ریگا کوردستان ، جمال عادلی در نشستی خبری اعلام کرد که وزارت منابع آبی عراق با بارش های آبی اخیر در کشور موفق به ذخیره سازی ۳۲ میلیارد متر مکعب آب شده و این حجم از آب می تواند نیاز این کشور در دو سال آینده را تأمین سازد.

وی افزود که احداث چندین سد آبی بزرگ در اقلیم کردستان، جزو برنامه های دولت عراق در آینده است، اما اشاره ای به جزئیات این پروژه، تعداد دقیق سدها و مکان آن ها نکرد.

وزیر منابع آبی دولت مرکزی عراق، همچنین اشاره کرد که وقوع سیل های اخیر در ایران،  ایران هیچ خطری را متوجه عراق نمی سازد و در حال حاضر نیز از ظرفیت ۱۰ میلیارد متر مکعبی سد موصل بیش از ۸ میلیارد آن پر شده است.

پیشتر نیز اکرم احمد مدیر کل امور سدهای اقلیم کردستان اعلام کرد که دولت عراق با کمک و همکاری کشور ترکیه سه سد آبی بزرگ در مناطق مرزی اقلیم با ترکیه احداث می کند.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
پربازدید‌ها
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.