رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ | 18 Nov 2019
خانه » اخبار » دولت ترکیه به بمباران منطقه‌ی برادوست ادامه می‌دهد
دولت ترکیه به بمباران منطقه‌ی برادوست ادامه می‌دهد

تاریخ انتشار : ۷ فروردین ۱۳۹۸

ریگا کوردستان – سرویس سیاسی

به گزارش ریگا کوردستان توپ باران منطقه‌ی برادوست در استان هولیر توسط ارتش اشغالگر ترکیه ادامه دارد و دیروز عصر از ساعت ۵:٢٠ تا ۰۷:۳۰ این منطقه را توپ باران کردند.

ارتش اشغالگر ترکیه ارموش، چیادیل، کنده گری، گروی سیران، روبی و گروی کارشکی را هدف قرار داده و خساراتی به این مناطق وارد کردند. علی‌رغم آنکه بهار است اما به دلیل توپ بارانهای فشرده برخی مناطق دچار آتش سوزی شدند و مراتع و محل چرای گله‌های روستاییان از بین رفته و کسی قادر به خاموش کردن حریق نیست.

هم زمان با این توپ بارانها، جنگنده‌های این رژیم اشغالگر و فاشیست برای مدت ۲ ساعت در آسمان منطقه مشغول گشت‌زنی بودند.

بر اساس اطلاعات منابع محلی، ارتش اشغالگر ترکیه روز به روز بر حملات خود می‌افزاید و علت آن هم ترس و وحشت آنها از حملات نیروهای گریلا به مقرهایشان است زیرا سربازهای ترک روحیه‌ی خود را از دست داده و در ترس و وحشت همیشگی به سر می‌برند. آنها می‌خواهند با هواپیماهای بدون سرنشین و بوسیله‌ی توپ بارانها به نیروهایشان روحیه بدهند.

منطقه‌ی برادوست در مثلث مرزی میان باکور، باشور و روژهلات قرار دارد و یکی از مناطقیست که به طور مداوم توسط ارتش اشغالگر ترکیه توپ باران می‌شود و به همین دلیل سالیانه چندین غیرنظامی قربانی حملات این رژیم اشغالگر می‌شوند.

منطقه‌ی برادوست از توابع سوران در مرز استان هولیر قرار دارد و ۱۴۴ کیلومتر با شهر هولیر پایتخت اقلیم کردستان فاصله دارد.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
پربازدید‌ها
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.