پلیس راه در خصوص آبگرفتگی و ریزش کوه در جاده ها هشدار داد

  • توسط
  • ۱۳۹۸-۰۱-۱۰
  • ۰

ریگا کردستان – سرویس اجتماعی

به گزارش ریگا کوردستان سرهنگ ‘محمد حیدری’ روز شنبه اظهار داشت: در حوزه بیستون و اطراف آن تمام محورها اعم از بزرگراه اصلی و راه های فرعی روستایی، محور کرمانشاه به بیستون زیر پل پایانه و روبروی کارخانه سیمان از جمله نقاطی است که احتمال آبگرفتگی و سیلاب وجود دارد.
وی افزود: از دیگر نقاط می توان به مقابل پلیس راه بیستون و شهرک های بلوردی، الزهرا و امام زاده باقر(ع)، پل چهر و محور روبروی شرکت جهان فولاد و چشمه کبود قیسوند، محور روستایی گربان و منطقه چمچمال شمالی و جنوبی، پل زیر گذر پتروشیمی (راه آهن) در هرسین اشاره کرد.
سرهنگ حیدری ادامه داد: محور سنقر و کلیایی و تمام محورهای روستای آن که دارای پل هستند، همچنین محور صحنه آهنگران و دولت آباد و میرعزیزی و پل شهدا به روی رودخانه گامسیاب نیز احتمال سیلابی شدن وجود دارد.
رئیس پلیس راه کرمانشاه تصریح کرد: محور هاشم آباد، محور گروس، درکه و آب باریک، محور کندوله و همچنین محور صحنه به سنقر و کلیایی و پل سراب سیریجان نیز در معرض سیل قرار دارند.
وی ادامه داد: پل نوروز آباد و پل رازاور و بخش هایی از محور سراب نیلوفر بویژه حوالی پمپ بنزین باباجان و پادگان شهید رجایی نیز ممکن است دچار آب گرفتگی و سیلاب شوند.
سرهنگ حیدری با بیان اینکه در حوزه کنگاور پل آران در محور نهاوند نیز احتمال دارد دچار آبگرفتگی شود، به محورهای حوزه اورامانات نیز اشاره کرد و گفت: محور نهرابی در روانسر نیز احتمال سیلاب وجود دارد.
رئیس پلیس راه کرمانشاه همچنین با بیان اینکه در گیلانغرب محور فرعی نسار دیره احتمال آبگرفتگی دارد، یادآوری کرد: در محورهایی از فیروزآباد، کوزران و گهواره و همچنین بخش‌هایی از کمربندی شرقی احتمال سیل و آبگرفتگی روی جاده وجود دارد.
وی افزود: در سرپل ذهاب پل قره بلاغ، پل داری زنگنه و پل امامیه در محور قلعه شاهین و همچنین پل وسط شهر ریجاب نیز احتمال آبگرفتگی در آن ها وجود دارد.
سرهنگ حیدری یادآور شد: در محور سطر به کامیاران پل خانقاه وسطی مستعد آبگرفتگی خواهد بود و پیچ های مله ماس احتمالا با رسوبات آبرفتی و گل و لای روان آب ها پوشیده خواهد شد.
رئیس پلیس راه کرمانشاه همچنین به محورهایی که احتمال ریزش کوه در آن ها وجود دارد اشاره کرد و گفت: محور جوانرود به ثلاث، محور روستایی بازان در جوانرود، محور فرعی شروینه، محور فرعی باینگان – نوسود، محور فرعی چم زرشک به ثلاث از جمله آن ها هستند.
وی با بیان اینکه احتمال ریزش کوه در محور حمیل به ایلام احتمال ریزش کوه بسیار محتمل است، افزود: احتمال وقوع این خطر در گردنه پاتاق نیز وجود دارد.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی سامانه بارشی قوی از امشب (شنبه) وارد جو استان شده و تا دوشنبه شب بارش های زیادی برای همه نقاط استان به همراه خواهد داشت به گوئنه ای که کمترین مقدار بارش این سامانه بیش از ۶۰ میلی متر خواهد بود.
از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون (اول مهر ۹۷ تا ۱۰ فروردین ۹۸) میانگین بارش باران در استان کرمانشاه به ۶۴۶ میلی متر رسیده که نسبت به سال قبل که ۳۱۲ میلی متر بود ۱۰۷ درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز ۷۹ درصد رشد نشان می دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار