۷۰ درصد مناصب پلیس کرکوک، در اختیار احزاب کُرد است

  • توسط
  • ۱۳۹۸-۰۱-۲۴
  • ۰

ریگا کردستان – سرویس بین الملل

به گزارش ریگا کردستان  بغداد الیوم نوشته است، محمد مهدی البیاتی، مسئول محور شمال در سازمان بدر و رئیس ائتلاف فتح در استان کرکوک در شمال عراق شامگاه جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک هیئت از وزارت کشور دولت فدرال طی روزهای آینده به این استان نفت خیز و مورد مناقشه سفر می کند چرا که احزاب کُرد نزد برخی مسئولان این وزارتخانه نسبت به بی عدالتی در حق آنها در زمینه تصدی مناصب شکایت کرده اند.

البیاتی در بیانیه خود ضمن ابراز شگفتی از آن چه “گریه احزاب کُرد و ادعای به حاشیه رانده شدن آنها” خواند، افزود: این سخنان خنده دار است چرا که تا این لحظه آمار مربوط به تصدی مناصب از سوی افسران پلیس در کرکوک این چنین است که از مجموع ۱۳۰ منصب، کردها متصدی ۹۱ منصب (۷۰ درصد) هستند در حالی که اعراب ۲۱ منصب (۱۶٫۱۵ درصد) و ترکمان نیز ۱۸ منصب (۱۳٫۸۵ درصد) در اختیار دارند.

مسئول محور شمال در سازمان بدر در این باره همچنین تصریح کرد: بر اساس اطلاعات در دست ما، هیئت وزارت کشور به دنبال آن است که مناصب دیگری نیز به کردها واگذار کند تا به عنوان مثال ۱۰۰ یا ۱۵۰ منصب در اختیار داشته باشند و این گونه راضی شوند؛ آیا چنین اقدامی، ظلم و ستم از سوی دولت عراق در حق اعراب و ترکمان نیست؟

در پایان بیانیه البیاتی نیز آمده است: آقایان عضو فراکسیون های عربی (اهل تسنن و اهل تشیع) چه کسی به شما اجازه داده به چنین بی عدالتی و ظلمی دست بزنید؟ ظلم و بی عدالتی در حق اعراب و ترکمان باید پایان یابد؛ بیم آن را دارم که نزد ملت به زودی و همچنین نزد خداوند به شدت محاسبه شوید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار