رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ | 24 Jan 2020
خانه » اخبار » برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سایت الگویی ملی گیاهان دارویی
برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سایت الگویی ملی گیاهان دارویی

تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۸

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : سایت الگویی ملی گیاهان دارویی با هدف انجام کار‌های تحقیقاتی روی گیاهان دارویی در شهرستان “هرسین راه اندازی خواهد شد.
به گزارش ریگا کوردستان ،کوروش مهرابی مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : مقدمات کار فراهم شده و به زودی این سایت الگویی به دلیل ظرفیت‌های هرسین در حوزه گیاهان دارویی، در این شهرستان راه اندازی خواهد شد.
وی افزود : این سایت به عنوان الگویی مورد استفاده علاقمندان به تولید گیاهان دارویی در استان و سراسر کشور خواهد بود.
مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: ایجاد این سایت الگویی خواهد توانست نقش مهمی در توسعه کشت گیاهان دارویی درشهرستان، استان و حتی کشور داشته باشد.
وی سپس اشاره‌ای هم به برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه بزرگ پیاز در شهرستان هرسین داشت و برگزاری این نمایشگاه را جهت معرفی پیاز هرسین که جزو پیاز‌های مرغوب و با بازارپسندی بالا است، اثرگذار دانست.
امیر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین با اشاره به برنامه ریزی برای ایجاد نمایشگاه بزرگ پیاز در ورودی شهرستان هرسین- سه راهی هرسین- در فصل برداشت پیاز، افزود: این محل به واسطه تردد زیاد مردم انتخاب شده است.
شاه آبادی اضافه کرد: قرار است این نمایشگاه از اول شهریور برپا شده و به عرضه پیاز تولیدی توسط کشاورزان این شهرستان بپردازد.
وی با اشاره به ضرورت ایجاد یک سردخانه برای نگهداری پیاز در فصل برداشت محصول در سطح شهرستان، گفت: برای ایجاد این سردخانه نیاز به سرمایه گذار داریم.
شاه آبادی در پایان از برنامه ریزی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی برای توسعه کشت پیاز هرسین در این شهرستان خبر داد

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.