رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ | 20 Jan 2020
خانه » اخبار » مرز سومار مندلی از سوی عراق بسته اعلام شد
مرز سومار مندلی از سوی عراق بسته اعلام شد

تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش ریگا کوردستان به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، سازمان گذرگاه های مرزی عراق عصر یک شنبه با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این که در راستای اجرای فرمان عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور، شروع به اتخاذ اقدامات لازم برای بستن گذرگاه مرزی مندلی – سومار میان استان های دیاله در شرق عراق و کرمانشاه در غرب ایران کرده، خاطر نشان ساخت که بستن گذرگاه به صورت موقت و تا زمان اتخاذ اقدامات لازم برای توسعه آن خواهد بود.

در بیانیه سازمان گذرگاه های مرزی عراق در این باره آمده است: در راستای اجرای دستور نخست وزیر در رابطه با بستن گذرگاه مرزی مندلی، سازمان شروع به اتخاذ تمامی اقدامات مورد نیاز برای اجرای این دستور به شیوه نرم و انعطاف پذیر کرده به گونه ای که بازرگانان بتوانند همه محموله های خود را به صورت تدریجی خارج کنند تا راه بستن آن در روزهای آینده هموار شود.

سازمان گذرگاه های مرزی عراق همچنین اعلام کرد که پنج شنبه هفته گذشته از طریق مدیریت گذرگاه مندلی، طرف ایرانی و به طور مشخص مدیریت گذرگاه سومار را در جریان دستور عبدالمهدی مبنی بر بستن این گذرگاه مرزی قرار داده است.

این سازمان در ادامه نیز ضمن تاکید بر این که تمامی اقدامات لازم در راستای اطمینان از انتقال فعالیت تجاری از گذرگاه مندلی به گذرگاه مرزی منذریه – خسروی میان استان های دیاله و کرمانشاه را اتخاذ خواهد کرد، خاطر نشان ساخت که گذرگاه منذریه از ظرفیت لازم برای پذیرش همه محموله هایی که از طریق گذرگاه مندلی جا به جا می شدند نیز برخوردار است.

سازمان گذرگاه های مرزی عراق در پایان نیز تاکید کرد که تصمیم مبنی بر بستن گذرگاه مرزی مندلی، به صورت موقت و تا زمان انجام اقدامات لازم جهت توسعه گذرگاه و احداث پایگاه برای همه ادارات فعال در آن و استقرار تجهیزات و دستگاه های سهیم در جلوگیری از تخلفات صورت گرفته در گذشته اتخاذ شده است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.