رسانه مستقل خبری کوردستان

www.rigakurdistan.ir

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ | 29 Feb 2020
خانه » اخبار » واکنش الحشد الشعبی به تلاش‌ها برای استقرار دوباره پیشمرگه در محور شمال عراق
واکنش الحشد الشعبی به تلاش‌ها برای استقرار دوباره پیشمرگه در محور شمال عراق

تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

ریگا کوردستان؛ «علی الحسینی» فرمانده محور شمال در سازمان «الحشد الشعبی» عراق، درخواست کُردها مبنی بر خروج نیروهای الحشد از محور شمال کشور در چارچوب مطالباتشان درباره تشکیل دولت جدید عراق به نخست‌وزیری «محمد توفیق علاوی» را رد و محکوم کرد.

ویدر حالی که با پایگاه خبری «المعلومه» صحبت میکرد گفت: این درخواست کردها را توهم و خیال توصیف کرد و گفت: رزمندگان الحشد الشعبی حاضر در محور شمال، از طیف‌های مختلف ساکنان همان مناطق از عرب، ترکمان، شبکی، ایزدی و شیعی هستند. این مناطق شاهد تجاوزها و تعدی‌های بزرگی در دورانی استقرار نیروهای پیشمرگه بود و تنها پس از تشکیل الحشد الشعبی و استقرار نیروهای آن در این مناطق، اوضاع به روال طبیعی خود بازگشته است.

الحسینی افزود: تلاش‌های کردها و درخواست آنها برای اخراج نیروهای الحشد از محور شمالی کشور، یک نوع خیال است و ساکنان این مناطق نمی‌توانند پس از آن همه فداکاری و شهیدی که برای برقراری امنیت داده‌اند، این مناطق را به پیشمرگه تحویل دهند.

این در حالی است که ائتلاف «الفتح» عراق دوشنبه اعلام کرد که کردها، مسئله حضور الحشد الشعبی در مناطق اطراف دیالی، دشت نینوی و کرکوک را در چارچوب مذاکرات برای تشکیل دولت آتی عراق مطرح می‌کنند و از علاوی می‌خواهند که الحشد را از این مناطق خارج کند و نیروهای پیشمرگه را در این مناطق مستقر کنند.

علاوی قرار است در چارچوب رایزنی با کلیه گروه‌های سیاسی کشور برای تشکیل کابینه جدیدش، به زودی به منطقه کردستان عراق سفر کند و تماس‌هایی نیز برای هماهنگی دیدارهای او با مقامات این منطقه در اربیل و سلیمانیه برقرار شده است.

لطفا دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
کلام روز

يكرنگ بمان حتي ...

حتي اگر در دنيايي زندگي ميكني كه

مردمش براي پررنگي هزار رنگ ميشوند

تازه‌ها
شبکه‌های اجتماعی
تحلیلی آرشیو
هشدار اربیل به گروه های اپوزیسیون کرد در اقلیم کردستان

سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان عراق، گروەهای مسلح مخالف ترکیه و ایران که در خاک اقلیم مستقر هستند را متهم کرد با اقدامات خود اربیل را در موقعیت دشواری قرار داده اند و تصریح کرد که تداوم وضعیت موجود، قابل قبول نیست.

مطبوعاتی که چراغ آن روبه خاموشی است

فردین کمانگر رئیس کمیته حقوقی خانه مطبوعات و رسانه های کشور ریگا کوردستان – سرویس حقوقی ریگا کوردستان – ۹۸، سال خوبی برای مطبوعات کشور نیست سالی که مشکلات اقتصادی و بحران کاغذ دست به دست هم داده که رکن چهارم دمکراسی را در گیرودار بحران قرار دهد. افزایش قیمت‌ها و ایجاد نابسامانی اقتصادی از […]

زروان ؛ خالق اهورامزدا و اهریمن

 ”زروان “ خداى اصیل و قدیم قربانیها کرد شاید فرزندى بیابد و او را “اوهرمزد” نام نهد. بعد از هزار سال قربانى دادن از مؤ ثرترین قربانى هاى خود، به شک افتاد. عاقبت دو پسر در شکم او موجود شد (در شکم زروان )؛ یکى اوهرمزد که قربانى ها به نام او کرده بود، و […]

مشاهیر و نخبگان/a> آرشیو
خبرنامه پیامکی

جهت عضویت در خبرنامه پیامکی ریگا کوردستان و دریافت آخرین خبرها فرم را تکمیل و ارسال فرمایید.