بهجت اپوزدمیر، سیاستمدار کرد ترکیه درگذشت

  • توسط
  • ۱۳۹۹-۰۱-۰۵
  • ۰
بهجت اپوزدمیر، سیاستمدار ۵۵ ساله کرد ترکیه، عضو شورای مرکزی حزب سوسیالیست کردستان (PSK) و عضو هیئت اجرایی انجمن فرهنگ کرد و تحقیقات (KURT KAV) در بیمارستانی در استانبول درگذشت.

ریگا کوردستان ؛ بهجت اپوزدمیر، سیاستمدار ۵۵ ساله کرد ترکیه، عضو شورای مرکزی حزب سوسیالیست کردستان (PSK) و عضو هیئت اجرایی انجمن فرهنگ کرد و تحقیقات (KURT KAV) که مدتی بود در اثر بیماری سرطان تحت درمان قرار گرفته بود بعد از روزها مبارزه با این بیماری در بیمارستانی در استانبول جان خود را از دست داد.

اپوزدمیر که در سال ۱۹۶۵ در روستای مینار در استان کردنشین سرت به دنیا آمده بود، بعد از گذراندن تحصیلات عالیه به عرصه سیاست فعال وارد شده و پیش از حزب PSK در احزاب مختلف از جمله حزب کار خلق (HEP) و حزب دموکرات (DEP) و حزب حق و آزادی (HAK-PAR) فعالیت سیاسی داشته و یکی از سیاسیون فعال در جریان سیاسی کرد ترکیه به حساب می آمد.

وی به دلیل برخی موضع گیری ها در خصوص رفراندوم کردستان عراق و حمایت از این رفراندوم در سال ۲۰۱۸ از سوی نیروهای امنیتی ترکیه دستگیر و به مدت ۱۴ ماه با دستبند الکترونیکی در خانه خود در روستای محل تولدش حبس خانگی گذراند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار